کیمیا علیزاده به اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک دست پیدا کرد. دختر تکواندو کار ایرانی امروز و در ساعات اولیه صبح با شکست ۵-۱ حریف سوئدی موفق به کسب مدال برنز مسابقات تکواندو در وزن ۵۷ کیلوگرم شد. او حالا اولین بانوی ایرانی است که مدال المپیک را به گردن می آویزد.

به گزارش تبریزمن، بانوی ۱۸ ساله ایرانی و استعداد بی بدیل تکواندو در حالی به مدال برنز مسابقات رسید که می توانست رنگ مدالش حتی نقره هم باشد. او که شانس اصلی رسیدن به فینال در ورزن ۵۷ کیلوگرم بود مسابقاتش را با شکست نماینده کرواسی شروع کرد.

کیمیا علیزاده در بازی اول در سه راند موفق شد آنا زانینوویچ را ۷بر۶ شکست دهد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

کیمیای ایران تاریخی شد

رقیب بعدی کیمیا ، اوا کالو گومز بود، دختراسپانیایی که پیش ازاین به کیمیا باخته بود و به نظر می رسید که یک بار دیگر شکست هم بخورد. دیدار کیمیا و گومز اما بسیار سنگین و پیچیده شد و علیزاده علی رغم اینکه ۸بر۴ عقب افتاد موفق شد در ۳۰ ثانیه آخر به ۸-۷ هم برسد اما در کسب امتیاز آخر موفق نبود و در نتیجه شکست خورد.

کیمیای ایران تاریخی شد

شکست کیمیا در برابر گومز البته بسیار دراماتیک بود. دختر ۱۸ ساله ایرانی پس از این شکست روی شیاپ چانگ اشک ریخت . او پیش از این گومز را شکست داده بود و باید با شکستش به فینال می رسید اما فینال را از دست داده بود.

کیمیای ایران تاریخی شد

در گروه بازنده ها و با صعود دختر اسپانیایی به فینال ، کیمیا با هارنسوجین از تایلند روبه روشد و در یک بازی سنگین و البته قدرتمندانه رقیب تایلندی را ۱۴-۱۰ شکست داد.

در بازی رده بندی هم گلاسنویچ سوئدی مقابل کیمیا قرار گرفت و ۵-۱ شکست خورد و مدال برنز المپیک به دختر ایرانی رسید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :