شبکه تلویزیونی “سی‌بی‌سی” طی گزارشی اعلام کرد: ارمنستان همزمان با تشدید تنش‌ها در خط مقدم جبهه در منطقه مورد مناقشه قره باغ و شکست‌های نظامی ارتش این کشور ، اقدام به ارعاب و تهدید آذربایجان با سلاح اتمی نمود.

به گزارش تبریزمن، جامعه بین المللی که زمانی از وجود زرّادخانه هسته‌ای در عراق و لیبی اظهار نگرانی می‌کرد در مورد اظهارات اخیر مقامات ارمنستان در خصوص توان این کشور برای ساخت سلاح‌های کشتار جمعی سکوت کرده و همچنین به اعتراف ارمنستان مبنی بر این که در واقع دارای سلاح هسته‌ای است، واکنشی نشان نداده است.

روز گذشته ژنرال ارتش ارمنستان که در درگیری‌های ماه آوریل شکست سختی را از آذربایجان متحمل شده بود، تهدید کرده که کشورش توانایی استفاده از بمب اتمی علیه آذربایجان را دارد و در صورت لزوم این کار را خواهد کرد.

حکمت حاجی اف سخنگوی وزارت امور خارجه آذربایجان در مورد اظهارات اتمی مقامات ارمنستان گفته است: روزهای گذشته برخی از اعضای گروه‌های تروریستی که اتباع ارمنستان هم در آنها حضور فعال دارند، بازداشت شده‌اند که مشغول انتقال مواد هسته‌ای و زباله‌های هسته‌ای بودند.

حاجی اف گفته است: “این افراد که اقدام به انتقال پلوتونیوم کرده بودند، بازداشت شده اند. آنها کارمندان نیروگاه اتمی متسامور ارمنستان بودند.

به گزارش وزارت امور خارجه آذربایجان، باکو به نوبه خود برای رفع خطرات احتمالی و نیز برای مقابله با این پدیده، برخی اسنادی در ارتباط با بمب کثیف ارمنستان تدوین و در آینده نزدیک به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه خواهد کرد.

در این میان، کارشناس نظامی از دانشگاه اوپسال سوئیس بیانات ارمنستان را جدی تلقی نکرده و بی اهمیت خوانده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :