سایت انگلیسی به بهانه گلزنی وین رونی در بازیهای تیم ملی انگلیس سراغ مقایسه آمار او با علی دایی رفته است

به گزارش تبریزمن، اسمیت در گزارش جدید خود به آمار گلزنی وین رونی در بازیهای ملی اشاره کرده و اینکه مهاجم منچستر یونایتد موفق شده در ۱۰۷ بازی با پیراهن تیم ملی انگلیس، ۵۰ گل به ثمر برساند.

رونی به زودی می تواند رکورد تعداد بیشترین بازی در تیم ملی انگلیس را از آن خود کند و دیوید بکام با ۱۱۵ بازی ملی و پیتر شیلتون با ۱۲۵  بازی ملی را پشت سر بگذارد.

علی دایی علی دایی در انگلیس سوژه شد

رکورد دیگری که رونی قطعا دوست دارد آن را به نام خود ثبت کند رکورد بهترین گلزن بازیهای ملی در اروپاست. این رکورد در حال حاضر به فرانس پوشکاش اختصاص دارد که ۸۴ گل ملی به ثمر رسانده و میروسلاو کلوزه هم در ۱۳۷ بازی ملی، ۷۱ گل زده است. از طرف دیگر رابی کین ایرلندی هم ۶۷ گل در ۱۴۲ بازی به ثمر رسانده است.

از اینجا به بعد گزارش huffingtonpost جالب می شود چرا که علی دایی هم وارد ماجرا می شود. اسمیت در ادامه مطلب خود به این نکته اشاره کرده که رونی برای رسیدن به رکورد یک بازیکن کار بسیار سختی دارد و آن کسی نیست جز علی دایی که بهترین گلزن بازیهای ملی دنیا محسوب می شود و در ۱۴۹ بازی توانسته ۱۰۹ گل به ثمر برساند.

رکورد گلزنی دایی عجیب و تا حدودی ترسناک است چرا که مهاجم سابق بایرن مونیخ، در سالهای ۱۹۹۶ و ۲۰۰۰ توانسته بیشتر از تعداد بازیهای ملی اش در آن سال، گل بزند.

او در سال ۹۶، در ۱۸ بازی ۲۲ گل زد و سال ۲۰۰۰ هم ۲۰ گل در ۱۹ بازی به ثمر رساند. البته قدرت تیم های آسیایی اصلا به پای حریفان اروپایی تیم ملی انگلیس نمی رسد. دایی اولین بار موفق شد جلوی چین تایپه دو بار گلزنی کند و  رکورد پوشکاش را در بازی مقابل لبنان شکست.تیم های اسیایی


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :