فعالیت های اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در جلسه کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مورد تقدیر واقع شد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز، جلسه کمیته پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر وهاب زاده مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ،سردار نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  ،سردار استوار آذر مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی  استانداری و رئیس کمیته پیشگیری استان و دکتر رحیمی مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری ، دشتی مدیر کل کمیته امداد  و نمایندگان سایر دستگاه ها و سازمانها برگزار گردید.

در این جلسه سردار استوار آذر با تقدیر از مشارکت فعال و مسئولانه ی همه ی دستگاه های استان در امر پیشگیری از اعتیاد خواستار توجه به ابعاد فرهنگی و اجتماعی و مستند سازی مستمر فعالیت ها در امر مبارزه با مواد مخدر شدند . ایشان به طور ویژه از شهرداری به خاطر مشارکت فعالانه در برنامه های اجتماعی و فرهنگی  شورای پیشگیری تقدیر کردند و اداره کل سلامت و امور اجتماعی را به عنوان یکی از ارکان اصلی کمیته برشمردند .

nejati (6 of 28)
در این جلسه دکتر رحیمی مدیر کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری با ذکر اینکه در سال های اخیر با توجهات شورا و شهردار محترم، شهرداری از  نهادی خدماتی به نهادی اجتماعی و فرهنگی تبدیل شده است، بیان کردند که توجه به اصلاح سبک زندگی و فراهم کردن مولفه های زندگی سالم برای شهروندان  به یکی از ارکان مهم فعالیت های شهرداری تبدیل شده است و در این چارچوب خانه های سلامت و سایر مراکز فرهنگی شهرداری به ارائه خدمات گسترده در حوزه های مختلف برای شهروندان اقدام نموده اند .

در این چارچوب در خانه های سلامت ، ادارات و سازمان های مختلف شهرداری بیش از ۲۶۲۰ ساعت کارگاه آموزشی در حوزه پیشگیری از اعتیاد برگزار شده است و همچنین خدمات مختلف در قالب های متنوع در حوزه مهارت های زندگی ،سبک زندگی سالم ،تغذیه ،مهارت های بهداشتی و رفتارهای سلامت محور  برای شهروندان ارائه شده است .

nejati (17 of 28)
دشتی مدیر کل کمیته امداد استان به عنوان میزبان جلسه با تشریح فعالیت های کمیته امداد بر رویکرد علمی کمیته امداد در توانمندسازی خانواده های تحت پوشش تاکید کردند .

سردار نصرتی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  اقدامات انجام گرفته در سال ۹۴ در حوزره مبارزه با اعتیاد  را در آذربایجان شرقی نمونه و غرور انگیز توصیف کردند و خواستار بهره گیری از این تجارب  در سایر استان ها شدند و توفقیات بدست آمده در امر پاک سازی تبریز از وجود معتادان متجاهر و راه اندازی مرکر ماده ۱۶ را محصول توجه ویژه استاندار محترم و همکاری صمیمانه سایر دستگاهها عنوان نمودند . ایشان به هزینه کرد ۴ میلیارد تومانی شهرداری تبریز در مرکز ماده ۱۶ و مساعدت ویژه جهاد کشاورزی استان در اختصاص ۴ هکتار اراضی و ۱۵۰۰۰متر مربع سوله آماده برای تاسیس مرکز ماده ۱۶ اشاره و راه اندازی این مرکز بدون دریافت ریالی هزینه از تهران را ناشی از همکاری و همدلی تمامی دستگاهها برشمردند .

در حاشیه این جلسه تفاهم نامه سه جانبه همکاری بین اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز ،شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و کمیته امداد استان امضا و تبادل گردید.

nejati (22 of 28)


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :