تیم های فوتبال آذربایجان فصل نسبتا خوبی را پشت سر گذاشتند و حال موعد آمادگی و برنامه ریزی برای حضور قدرتمند در رقابت های فصل آینده فرا رسیده است. در این مطلب نگاهی داریم به روندی که نمایندگان فوتبال استان در لیگ برتر، در راستای آماده سازی خود در پیش گرفته اند.

تبریزمن، سرویس ورزشی: تراکتورسازی، گسترش فولاد و ماشین سازی سه نماینده فوتبال آذربایجان در رقابت های لیگ برتر فصل آینده خواهند بود که از این میان تراکتور شانس حضور در لیگ قهرمانان را هم در صورت قهرمانی استقلال در جام حذفی برای خود کنار گذاشته است.

شاگردان فراز کمالوند در تیم گسترش فولاد فصل گذشته تجربه خوبی در رقابت های لیگ از خود به جای گذاشتند و بازیکنانی مثل داریوش شجاعیان و محمد ابراهیمی نیز توانستند با درخشش خیره کننده شان نام خود را بر سر زبان ها بیندازند. در این میان، با اتمام فصل، این تیم فعالیت نقل و انتقالاتی خود را سریعتر از سایرین آغاز و عزم خود برای آغاز فصلی قدرتمند را نشان داد.

قرارداد مسعود ابراهیم زاده با گسترش فولاد امضا شده و فرناندو خسوس، بهترین دروازبان حاضر در رقابت های فصل گذشته لیگ برتر نیز دومین بازیکنی می باشد که فصل آینده در حرفه ای ترین باشگاه فوتبال کشور دروازبانی خواهد کرد.

قرداد مرتضی اسدی و مگنو باتیستا نیز با تیم تمدید شده است و با احتمال حضور دوباره جاسم کرار در تبریز، پیوستن ماتیاس چاگو – یکی از بهترین هافبک های شاغل در فوتبال ایران – و نیز حفظ ستاره های تیم، می توان فصل آینده امید آسیایی شدن گسترش فولاد را قابل دست یابی دید.

IMG_9514

ماشین سازی، ریشه دارترین تیم فوتبال آذربایجان که بار دیگر جواز حضور در سطح اول فوتبال کشور را بدست آورده است نیز همچون گسترش فولاد با برنامه ریزی خوبی وارد فصل نقل و انتقالات شده و با حمایت های شهرداری تبریز، روزهای خوبی را در پیش رو می بیند.

حبیب گردانی، بازیکن سابق تیم های تراکتورسازی و سپاهان، تیاگو سانتوس، دروازبان برزیلی و پیام صادقیان از بازیکنانی هستند که در مدت اخیر به ترکیب تیم اضافه شده اند.

طبق شنیده ها، احتمال می رود که بازیکنانی چون احمد کامدار، سامان نریمان جهان و جابر انصاری نیز به جمع سایر بومی های ماشین اضافه شوند و حضور یک مهاجم و مدافع خارجی در ترکیب نیز دور از انتظار نیست. به این ترتیب دومین نماینده فوتبال استان نیز تا کنون عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشته و احتمالا با قدرت خوبی راهی مسابقات آتی خواهد شد.

photo_2016-05-10_21-47-26

در این میان تراکتورسازی باقی می ماند که از همان ابتدای فصل گذشته مطالب و یادداشت های مختلفی در خصوص جذب پرتعداد بازیکنان سرباز و راهی کردن سایرین به سمت درب خروجی باشگاه نوشته شد.

همین موارد باعث شد تا تیم در هفته های ابتدایی نتواند آنطور که باید و شاید نتیجه بگیرد و پس از حضور امیرقلعه نوعی و تزریق جان دوباره به باشگاه، کار از کار گذشته بود و علی رغم داشتن فرصت قهرمانی، این مهم به دست نیامد و حتی کسب سهمیه آسیا نیز منوط به قهرمانی استقلال در رقابت های جام حذفی با برتری مقابل ذوب آهن در بازی فینال شده است.

نکته مهم اینکه هم اکنون هم بازیکنان سرباز و هم برخی از بازیکنان که با باشگاه قرارداد دارند، در حال مذاکره با سایرین بوده و یکی یکی در صفحه های خود در شبکه های اجتماعی برای هواداران تیم نامه خداحافظی منتشر می کنند!

مطمئنا این وضعیت برای باشگاهی که چندین سال است از مدعیان قهرمانی و نماینده فوتبال کشور در آسیا بوده است قابل قبول نیست و حتی تکلیف سرمربی تیم نیز در هاله ای از ابهام می باشد، در حالی که سایرین خود را برای شروعی قدرتمند و کسب امتیازات از همان هفته های ابتدایی لیگ پیش رو حاضر می کنند.

گفته می شود امروز جلسه ای در باشگاه تراکتورسازی برگزار و تصمیمات لازم برای تیم گرفته خواهد شد. حال باید منتظر ماند و دید که آیا واقعا اینچنین شده و تکلیف سرمربی و سایر ارکان و برنامه های باشگاه در همین جلسه مشخص خواهند شد یا اینکه کار مثل فصل پیش به درازا خواهد کشید…

پرواضح است که در صورت شروع پرقدرت تراکتور در هفته های ابتدایی فصل گذشته و کسب چند برد بیشتر، انگیزه و امیدهای این تیم برای قهرمانی در لیگ بیشتر و بیشتر می شد و شاید با توجه به موفقیتی که در لیگ قهرمانان نیز بدست آمد، فصلی رویایی برای هواداران فوتبال استان رقم می خورد…

IMG_9018


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :