به گزارش تبریزمن، اولین جلسه برنامه ریزی ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان تبریز روز گذشته با حضور مسوولان و نمایندگان ادارات و سازمان های سطح شهرستان برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این هفته در محل فرمانداری تبریز تشکیل گردید.

فرماندار تبریز در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور و نخست وزیر شهید کشورمان به دوران آغازین پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت:دولت جدید بدو انقلاب با رأی مردم مسوولیت قبول کرد و با فعالیت های خود تلاش زیادی را متقبل گردید، اما تحریم های اقتصادی و مشکلات عدیده حاصل از آن، سوء مدیریت و عدم برنامه ریزی ها، نیمه تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی، عدم تخصیص اعتبارات عمرانی و نرخ بالای بیکاری همگی دست به دست هم داده و سیستم اجرایی کشور را با مشکلات فراوانی رو به رو ساخت اما رفته رفته این مسایل افول پیدا کرد و به امروز رسید.

رحیم شهرتی فر ادامه داد: اکنون دولت تدبیر و امید آغاز به کار کرده و باید دید که دستگاه های اجرایی در چه مرحله ای آن مجموعه ها را تحویل گرفته و در چه مرحله ای قرار دارند زیرا میزان پیشرفت فعالیت ادارات و سازمان ها در نوع نگاه مردم تاثیر بسزایی دارد.

photo_2015-08-17_21-23-56

وی هفته دولت را فرصتی مغتنم دانست که موفقیت های دولت و نظام برجسته تر گشته و برای مردم معرفی می شود افزود:تشکیل جامعه متمدن، توسعه یافته، امن و باشکوه از اصول دولت های کشورمان بوده و در این دوره از فعالیت دولت جدید نیز که تدبیر و امید محور اصلی آن است مسایل زیادی وجود دارد که باید با هم دلی و هم زبانی حل و فصل گردند.

شهرتی فر با ذکر این نکته که برجسته سازی برخی حوزه ها با رویکرد رو به جلو و ملموس نمودن آن ها در راستای برنامه ریزی هفته دولت قرار گرفته است اضافه کرد:اقدامات مناسب صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان، پیگیری و اجرای طرح های بلاتکلیف، امنیت روحی، روانی و فیزیکی شهروندان و غیره که در طول مدت زمان استقرار دولت تدبیر و امید پدید آمده است باید به اطلاع مردم عزیزمان برسد.

photo_2015-08-17_21-23-49

فرماندار تبریز سپس بر اهمیت سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی پرداخت و گفت:امروزه در سطح استان به موفقیت های مهمی دست یافته ایم که در سفر دکتر روحانی به منطقه قسمتی از آن ها به بهره برداری رسید و بخشی از آن ها نیز وعده داده شدند که باید به صورت جدی پیگیری گردند و از آن جایی که دولت محبوب در حال فعالیت است امید بخشیدن منطقی به مردم می تواند باعث آرامش آنان گردد لذا اتخاذ تدابیری جهت یادآوری پیشرفت ها به مردم ضروری می باشد.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به جذب سرمایه های بخش خصوصی تاکید کرد و افزود:این امر همواره مدنظر دولت دکتر روحانی بوده است به طوری که باید ابتدا جذب سرمایه گذاران مردم استان و کشور و سپس افراد خارجی در دستور کار مسوولان و دستگاه های ذیربط قرار گیرد، همچنین تبیین عملکرد دولت در سطح شهرستان تبریز باید پررنگ تر صورت گیرد زیرا بر این باوریم که نیمی از جمعیت استان در این شهر زندگی می کنند و با برنامه ریزی های جدی میزان رضایت مندی مردم افزایش یابد.

شهرتی فر در پایان، گلایه مندی خود از روابط عمومی های ادارات و سازمان های سطح شهرستان ها را ابراز داشت و تصریح کرد:متاسفانه واحدهای روابط عمومی ادارات و نهادهای استانی بر فعالیت سطوح شهرستانی سایه گسترانده و تحت الشعاع خود قرار داده به طوری که حرکت قابل توجهی از روابط عمومی های سازمان های شهرستان مشاهده نمی گردد در حالی که آنان نیز باید در امر اطلاع رسانی اقدامات دولت کوشا باشند.

photo_2015-08-17_21-24-14

در این جلسه اعلام گردید که تعداد ۴۵ پروژه با اعتبار مبلغ ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از سوی ۱۵ دستگاه اجرایی سطح شهرستان تبریز مورد بهره برداری قرار گرفته است که حدود نیمی از این میزان اعتبار مربوط به توسعه پالایشگاه تبریز می باشد.

در خاتمه اضافه می کنم کمیته های ۱۰ گانه امور عمرانی، پیگیری و تدوین عملکرد دستگاه های دولتی، فضاسازی خبری و اطلاع رسانی، فرهنگی و اجتماعی، سیاسی و تشکل ها، پشتیبانی – اجرایی و مراسمات، رسانه ای، فضاسازی شهری و تبلیغات، امور بانوان و خانواده و امور روستایی وظیفه دارند تا در برنامه ریزی های گرامیداشت هفته دولت در سطح استان آذربایجان شرقی به فعالیت بپردازند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :