مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در نشست بررسی مشکلات خبرنگاران با تاکید بر اینکه طرح ساماندهی خبرنگاران توسط وزارتخانه با جدیت دنبال می شود، گفت: اجرا و عملیاتی شدن این طرح که خبرنگاران را شناسنامه دار می کند، اهرم نظارتی بر فعالیت رسانه های گروهی اعم از خبرگزاری ها، مطبوعات و پایگاه های خبری را سهل تر می کند.

به گزارش تبریزمن، به گزارش تبریزمن، محمد محمدپور اظهار کرد: این طرح هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جریان است که بر اساس آن ۱۳ شاخص اصلی برای ارایه مجوزهای لازم برای خبرنگاران تعیین شده است و از تمامی خبرنگاران استان درخواست داریم در این سامانه ثبت نام کرده و وضعیت شغلی خود را مشخص کنند تا از امکاناتی همچون بیمه های تامین اجتماعی و تکمیلی، ارایه خدمات آموزشی و رفاهی بهره مند شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز بحث بیمه خبرنگاران در حال انجام است و بیمه تکمیلی نیز با ۳۵ درصد سهم خبرنگار توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت می گیرد.

محمدپور با تاکید بر اینکه پیگیر مسایل و مشکلات جامعه خبری استان است، گفت: مشکل مسکن از جمله مشکلات خبرنگاران استان است که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درصدد است تا این موضوع را ذیل مجموعه خانه مطبوعات حل و فصل کند اما باید خود جامعه خبری استان نیز در این زمینه فعال تر باشد ، زیراکه از مجموع ۲۴۳ واحد مسکن مهر خبرنگاران تنها تعداد ۴۵ واحد آن متقاضی دارد.

وی ، از وجود ۲۹۵ رسانه در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: از این تعداد ۷۸ مورد مربوط به پایگاه های خبری و رسانه های دیجیتالی است و البته برخی از پایگاه های خبری بدون مجوز نیز فعال هستند که پرونده آنها در دست رسیدگی است.

محمدپور، توجه به کیفی سازی رسانه ها، سامان دهی رسانه ها، آموزش های تخصصی و انجام پژوهش های عمقی و نیز مراودات خبری با سایر استان ها را از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی برشمرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :