عملیات اجرایی «پروژه عظیم پارک بزرگ تبریز» با در نظر داشتن چشم‌انداز گردشگری «تبریز ۲۰۱۸» با هزینه ای بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارشتبریزمن، با آغاز این پروژه نفیس و ماندگار که با حمایت شورای اسلامی شهر تبریز فصل دیگری در توسعه متوازن شهر تبریز آغاز خواهد شد.

شهرداری تبریز در نظر دارد با اجرای پروژه عظیم پارک بزرگ تبریز در حوزه شهرداری منطقه ۴، گام عملی در توسعه فضای نشاطبخش شهری و تقویت منطقه کم برخوردار غرب تبریز بردارد.

این پروژه ماندگار که از بزرگترین پروژه‌های توسعه فضای سبز شهری به شمار می‌رود،  در زمینی به وسعت ۱۵۳ هکتار و در مدت ۳۶ ماه اجرا خواهد شد.

از اهداف کلان پروژه میتوان به  اعتلای جایگاه فرهنگی و تاریخی غرب تبریز، گسترش فضای سبز شهری،  تلطیف وضعیت آب‌و‌هوایی محدوده صنعتی تبریز، معرفی چهره‌ای زیبا و بانشاط از شهر، با توجه به همجواری با مسیر فرودگاه بین‌المللی شهر و ایستگاه راه‌آهن تبریز،  روان‌سازی ترافیکی شهر، ارتقای سرانه فضای تفریحی، ایجاد فرصت‌های متنوع اشتغال اشاره کرد.

پروژه عظیم پارک بزرگ تبریز در دو فاز اجرا می‌شود که فاز نخست آن در کاربری‌های تفریحی و ورزشی و فاز دوم آن شامل مجموعه گردشگری، تفریحی و تجاری است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :