مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز از لوله گذاری به طول ۲ هزار متر جهت انتقال آب به تفرجگاه بزرگ ائل باغی تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز، محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: پیش از این تنها در ۷۰ هکتار از پارک ائل باغی به سیستم آبی تجهیز شده بود ولی هم اکنون با توسعه این پارک به ۲۱۳ هکتار، این میزان از آب پاسخگوی وسعت جدید ائل باغی نبود.

 وی ادامه داد: هم اکنون تفرجگاه ائل باغی تبریز دارای ۱۳۰ هزار اصله درخت است که آبیاری این تعداد انبوه نیازمند توسعه شبکه آبیاری بود.

حسن زاده با اشاره به اینکه عملیات این میزان از لوله گذاری در مدت ۱۵ روز انجام یافته است، گفت: این اقدام با همیاری شهردار منطقه ۹ تبریز، معاونت خدمات شهری منطقه و همچنین پرسنل وظیفه شناس پارک ائل باغی انجام یافته است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز تصریح کرد: تامین و انتقال چاه آب حرکتی مبارک و میمون است که باعث توسعه و آبادانی بیش از پیش این مجموعه می شود.

 به گفته ی وی، طبیعتا تفرجگاه ائل باغی به عنوان مکمل مجموعه تفریحی ائل گلی خواهد بود و برای شهروندان و مسافران فرصتی مغتنم جهت گذراندن اوقات فراغت است.

حسن زاده انتقال آب را گامی برای توسعه هر چه بیشتر ائل باغی عنوان کرده و اظهار داشت: تعدادی طرح های مشارکتی و سرمایه گذاری و تفریحی متعدد برای این مجموعه تدارک دیده شده که زمینه تمام آنها ایجاد آب بود  چرا که بدون آب هیچ کدام از این طرح ها میسر نمی شود.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز تبریز با تاکید بر لزوم توجه به کیفیت درختان و فضای سبز این منطقه ، خاطرنشان کرد: برخی قسمت ها نیاز به واکاوی دارد که بر این اساس کار کاشت دهها هزار اصله درخت برای کامل شدن این مجموعه به زودی آغاز می شود.

وی در پایان تاکید کرد: برای  تکمیل و توسعه بخش های عمرانی ائل باغی نیازمند اعتبارات هستیم تا سازمان پارکها و فضای سبز و منطقه ۹ دست به دست داده و برای تقویت هر چه بیشتر ائل باغی تلاش کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :