عملیات عمرانی پروژه عظیم میدان بزرگ آذربایجان با جدیت در حال اجرا بود که با آغاز این پروژه عظیم  ،مسیردهی و اصلاح میدان آذربایجان، امکان دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت، فراهم خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، مهندس قادر امامی شهردار منطقه با اعلام این خبر  گفت: عملیات عمرانی پروژه عظیم میدان آذربایجان با جدیت تمام  در دست اقدام  می باشد که  در حال حاضر عملیات شمع گذاری پل های مرتبط به تقاطع پاسداران و شهید بابایی در حال اجرا است.

مهندس قادر امامی افزود: این میدان با مساحتی نزدیک به ۱۳٫۵ هکتار، یکی از بزرگترین میادین کشور محسوب می گردد که سه شریان اصلی  ترافیک شهر، به آن متصل است و طبق برآوردهای اعلام شده، روزانه ۱۲هزار خودرو وارد محدوده این میدان می شود .

شهردار منطقه تصریح کرد: امیدواریم با هماهنگی های لازم و طبق برنامه پیش بینی شده عملیات اجرایی این پروژه بزرگ که با محوریت دسترسی به چهار مسیر بلوار شهید بابایی، اتوبان پاسداران، بلوار آذربایجان و بلوار ستارخان از طریق خطوط رفت و برگشت در حال اجراست ظرف ۲ سال پایان یافته و با اتمام آن  شاهد کاهش تصادفات ، بار ترافیکی ، تسهیل در امر تردد وسایل نقیله و ساماندهی این میدان بزرگ کلانشهر تبریز باشیم.

مهندس امامی خاطر نشان ساخت: میدان آذربایجان تنها یک میدان شهری نیست بلکه تداعی تاریخی مجاهدان مشروطه با سردمداران کفر و ظلم است و این پروژه برای شهرداری منطقه ۴ تبریز افتخار و نشانه اقتدار عمرانی است .

شهردار منطقه  گفت: بر این اساس، اجرای یک طرح بزرگ عمرانی ترافیکی در این میدان، از اهمیت ویژه ای برخوردار بود که شهرداری تبریز به این امر همت گماشت .

وی در خصوص مشخصات فنی فاز یک این پروژه گفت:  در اجرای فاز یک این پروژه شاهد خاکریزی به مساحت ۲۳۰۰۰۰ متر مکعب ، خاکبرداری ۲۶۰۰۰۰ متر مکعب ، ۱۱۰۰۰ متر حفاری شمع ، ۴۱۰۰۰ متر مربع قالب بندی ، ۳۳۰۰ تن آرماتور ، ۳۲۰۰۰ متر مکعب بتن ریزی ، ۷۰۰۰۰ متر مکعب اساس و زیر اساس و ۳۵۰۰۰ تن آسفالت ریزی خواهیم بود که طول رمپ ها در این مسیر نیز ۱۴ کیلومتر خواهد بود.

شهردار منطقه ۴ با  اشاره به تعدادی از پروژه های عمرانی این شهرداری در سال جاری اظهار داشت: استادیوم ۵ هزار نفری شهید قویدل، اجرای کانال فاضلاب خلیل آباد و احداث دریاچه  مصنوعی در محدوده پارک بزرگ روبروی فرودگاه تبریز ، آسفالت ریزی اساسی معابر و محلات شهر تبریز ، ساماندهی بستر آجی چای  از جمله پروژه های بزرگ و محوری شهرداری منطقه ۴ در سال جاری است .

مهندس امامی در پایان سخنانش بار دیگر، پروژه میدان آذربایجان را نمود خدمت شهرداری به شهروندان دانست و تاکید کرد: تمامی برنامه های ما در سال ۹۳، بر اساس جلب رضایت شهروندان بود و امیدواریم امسال هم بتوانیم ین راه را ادامه دهیم .

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :