مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی از آغاز عملیات نصب چمن ورزشگاه یادگار امام ره تبریز طی روزهای آتی خبر داد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی، جمشید نظمی در نشست هماهنگی روند فعالیت‌های اجرای طرح هیتینگ چمن استادیوم یادگار امام ره تبریز گفت: عملیات نصب چمن ورزشگاه یادگار امام تبریز در روزهای آتی آغاز می‌شود.

وی افزود: طرح تعویض چمن و سیستم گرمایش از کف استادیوم یادگار امام (ره) تبریز طبق برنامه زمان بندی شده ادامه دارد و عملیات اجرایی آن در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: این طرح طبق زمان بندی و بدون کوچکترین وقفه و تعطیلی تا به امروز انجام شده است و با پایان اجرای سیستم گرمایش (هیتینگ) مرحله تست این سیستم در مجموعه یادگار امام اجرا شد.

وی با اشاره به اتمام مرحله مقدماتی تست گیری از سیستم مزبور، اظهار داشت: مرحله تست اصلی سیستم گرمایش و سرمایش از کف چمن ورزشگاه یادگار امام به دلیل وجود ۳۶ کیلومتر لوله گذاری و ۵۸۰ نقطه اتصال در کف زمین چمن حداقل دو روز به طول انجامید.

نظمی ادامه داد: پس از پایان موفقیت‌آمیز تست سیستم هیتینگ، مرحله ماسه ریزی در قالب لایه اولیه ۱۲ سانتی متری و لایه دوم ۱۳ سانتی متری و تسطیح در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه پس از این مرحله، چمن زمین استادیوم یادگار امام از ترکیه وارد می‌شود، گفت: پهن کردن چمن نیز هشت روز زمان خواهد برد.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمامی سعی و تلاش مجموعه وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی بر اتمام سریع تر و در موعد مقرر این طرح است، گفت: با ادامه روند موجود و در صورتی که مشکلی از بابت واردات چمن از ترکیه پیش نیاید، به احتمال زیاد زمین برای بازی‌های لیگ برتر آماده می‌شود.

در این نشست عباسی معاون شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و رئیس هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی حضور داشتند.

طرح تعویض چمن و اجرای سیستم هیتینگ استادیوم یادگار امام (ره) تبریز از مصوبات سفر استانی هیات دولت به آذربایجان‌شرقی است که برای آن اعتباری معادل ۳۰ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

ورزشگاه یادگار امام تبریز با گنجایش ۷۰ هزار نفر دومین ورزشگاه بزرگ ایران به شمار می‌رود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :