– نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان میانه در ۲ عملیات نفس گیر که ۱۰ ساعت طول کشید، جان ۲ مادر باردار گرفتار در برف و بوران روستاهای دورافتاده این شهرستان را نجات دادند.به گزارش تبریزمن، احمد فرمانی سرپرست تیم اعزامی در تشریح این عملیات ها گفت: حوالی ساعت ۹ صبح امروز سه شنبه با اعلام مدیریت بحران شهرستان میانه مبنی بر نامساعد بودن حال یک زن باردار در روستای ‘قواق سفلی’ وارد عمل شدیم.

وی افزود: با توجه به تجربه قبلی و آشنایی به مسیر، همراه با ماما و بهورز اورژانس شهرستان پس از طی سه ساعت راه رفت و برگشت موفق شدیم جان مادر و نوزاد را از مرگ نجان و هر دو را به بیمارستان خاتم الانبیای میانه تحویل دهیم.

فرمانی ادامه داد: ساعت ۱۲ موقع برگشت از روستای ‘قواق سفلی’، اداره مدیریت بحران میانه اعلام کرد که حادثه مشابهی در روستای صعب العبور ‘کریم آباد’ در ۶۰ کیلومتری شهرستان میانه رخ داده است و امکان انتقال مادر باردار به شهر به دلیل برف زیاد میسر نیست.

وی تشریح کرد: این بار نیز با همراهی پزشک، ماما و بهورز مرکز فوریت های پزشکی میانه و نجاتگران پایگاه پل دختر(شهید امیرصالحی) به محل حادثه اعزام شدیم.

وی افزود: نیروهای راه و ترابری میانه با تلاش زیاد جاده را تا جایی که آسفالت بود، باز کردند اما وقتی وارد جاده خاکی شدیم وضعیت سخت تر شد و به دلیل ارتفاع برف در چند جا مجبور شدیم از خودرو پیاده و شویم و نسبت به باز کردن مسیر با بیل و پارو اقدام کنیم.

فرمانی یادآور شد: با توجه به اینکه ارتفاع برف در بعضی جاها به حدود یک متر می رسید در تماس با یکی از اهالی روستای سر راه به نام ‘قره طویق’ که بیل مکانیکی داشت از وی تقاضای کمک کردیم و او نیز ما را همراهی کرد.

مسئول تیم اعزامی هلال احمر میانه با بیان اینکه انجام عملیات دوم نجات ۶ ساعت طول کشید، تشریح کرد: روستاییان با دیدن ما خوشحال شدند و گفتند باور نمی کردند ما بتوانیم این راه دشوار و صعب العبور را طی کنیم، اما خوشبختانه با لطف خدا این عملیات نیز موفق بود و توانستیم جان مادر و نوزاد گرفتار در برف را نجات دهیم.

تیم عملیات جمعیت هلال احمر میانه در این دوعملیات نفس گیر متشکل از احمدفرمانی مسئول تیم اعزامی، عدالت شکوری مسئول عملیات و نجاتگران پایگاه پل دختر شامل وحید باباپور، یاورخدابنده، یوسف سیفی زاده وهمراهان اورژانس متشکل از خانم ها دکترنصیری، دکتر جابری و دکتر اصغری و آقایان میکائیلی و حقی و راننده داوطلب بیل مکانیکی آقای آیت غلامی بودند که با تلاش های خود جان دو مادر باردار و نوزادان آنها را نجات دادند.

شهرستان میانه در ۱۶۰ کیلومتری جنوب تبریز دارای ارتفاعات برف گیری است که تردد به روستاهای واقع شده در آن فصل سرما بسیار دشوار و در مواقع برف و کولاک ناممکن است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :