رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: محسن ترکی بهترین داور هفته هفتم در لیگ برتر انتخاب شد.

به گزارش تبریزمن، مسعود عنایت در مورد قضاوت محسن ترکی در بازی پرسپولیس و تراکتورسازی و اعتراضاتی که قبل از بازی به انتخاب این داور از سوی ششکلانی رئیس هیأت فوتبال استان انجام شده بود، گفت: محسن ترکی تحت تأثیر جو ورزشگاه و فحاشی‌ که به او شد قرار نگرفت و تمام تصمیماتی که در آن بازی داشت کاملاً درست و قانونی بود. به همین دلیل محسن ترکی بهترین داور هفته هفتم انتخاب شد البته ترکی در گزارش خود تمامی فحاشی‌ که به او شده را منعکس کرده و ما این گزارش را به دبیر کل فدراسیون فوتبال ارائه خواهیم داد تا در موردش تصمیم‌گیری کند. فرج‌الله یثربی مسئول برگزاری مسابقه نیز این فحاشی‌ را تأیید کرده است. انتخاب داور هم به ششکلانی ارتباطی نداشته که اعتراض کند.

عنایت در مورد اینکه برخی از کارشناسان داوری می‌گویند باید از داور خارجی در لیگ استفاده شود، گفت: تا زمانی که من مسئول دپارتمان داوری هستم امکان ندارد از داور خارجی استفاده کنم.

سیدرضا غیاثی رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال نیز در مورد نحوه قضاوت محسن ترکی در بازی پرسپولیس و تراکتورسازی گفت: در حالی که در نیمه اول اکثر قریب به اتفاق تصمیمات محسن ترکی درست و طبق قانون بود اما متاسفانه به دلیل هجمه‌ای که از شب گذشته در جلسه هماهنگی از سوی رئیس هیأت فوتبال آذربایجان صورت گرفته بود جو بازی آشفته به نظر می رسید.

وی ادامه داد: این جو حتی روی گزارش گزارشگر تلویزیونی بازی تاثیر گذاشته بود و زمانی که ترکی به درستی به ایرانپوریان کارت زرد نشان داد گزارشگر گفت یا ترکی احساسی عمل می‌کند و تحت اشتباهات محض گذشته‌اش است یا اینکه دارد از بازیکنان تراکتورسازی زهر چشم می‌گیرد. کارگردان تلویزیونی هم صحنه آهسته کارت‌های زرد را نشان نمی‌داد و حتی نام اخطارگیرندگان را هم حک نمی‌کرد. این مسائل حتی به تماشاگران هم سرایت کرده بود و آنها گاهی به داور اعتراض و اهانت می‌کردند.

دو تیم تراکتورسازی تبریز و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۶:۲۰ امروز از سری رقابت های هفته هفتم مسابقات لیگ برتر در استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار نهایت با نتیجه یک بر صفر به سود تیم میهمان خاتمه یافت.

تک گل این بازی روی یک حمله توسط پرسپولیس به ثمر رسید. در صحنه ای از بازی طارمی موفق شد برای تیم خود پنالتی گرفته و بنگستون نیز آن را تبدیل به گل کند.

بدین ترتیب شاگردان برانکو با این پیروزی ارزشمند از بحران خارج شدند اما در طرف مقابل تراکتوری ها وضعیت خود را بسیار نابسمان خواهند یافت. با این وجود هواداران تراکتورسازی در پایان بازی تونی را مورد تشویق قرارداده و به قول ساعی، نشان دادند که مشکل باشگاه، سرمربی نیست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :