به گزارش تبریزمن، اصغر گلی زاده، استاد بزرگ شطرنج و بازیکن تیم ملی کشورمان، در گفتگو با خبرنگار تبریزمن، با تکذیب اخبار منتشر شده در یکی از خبرگزاری ها در مورد رئیس فدراسیون شطرنج گفت: پیرو مصاحبه اخیری که در یکی از خبرگزاری های کشور انجام داده ام، باید بگویم بعضی از قسمت های این مصاحبه را تکذیب می کنم. با حضور دوباره کامبوزیا در فدراسیون شطرنج، تغییرات خوبی انجام شده است. همچنین جا دارد از آقای کامبوزیا تشکر و قدردانی کنم چرا که عنوان استاد بزرگی ام را با حمایت های آقای کامبوزیا و در دوره وی به دست آورده ام.

وی افزود: بعد از انتخابات فدراسیون شطرنج، رییس فدراسیون آقای امیر حسینی را به عنوان قائم مقام فدراسیون انتخاب کرد که وی توانسته به خوبی از پس کارهای فدراسیون برآید و وضعیت شطرنج را بهبود بخشیده است.

استاد بزرگ کشورمان اینچنین ادامه داد: در ابتدای مصاحبه ای که با خبرگزاری فوق انجام شد خبرنگار را از این موضوع مطلع کردم که اگر مصاحبه علیه فدراسیون گرفته می شود نمی خواهم صحبت کنم. با توجه به اینکه ابتدا اطلاع داده بودم و خبرنگار نیز قبول کرده بود متأسفانه بعضی از مطالبی که عنوان نشده از زبان من نوشته شده و تیتر مصاحبه نیز علیه فدراسیون درج شده است.

گلی زاده در خصوص شرایطش برای حضور در تورنمنت‌های معتبر اظهار داشت: بعد از مسابقات لیگ برتر که توانستیم با تیم شهرداری تبریز قهرمان شویم، مدتی است که از رقابت‌ها به دلیل مشکلات شخصی دور بودم. بیست بهمن از پایان نامه ام که در مورد شطرنج بود دفاع کردم و به همین دلیل نتوانستم آمادگی لازم را داشته باشم. بعد از عید تمریناتم را مجددا آغاز کردم ام تا بتوانم دوباره در تورنمنت‌های معتبر داخلی و خارجی حضور پیدا کنم. مسابقات مهمی پیش رو دارم که یکی از آنها قهرمانی شهرهای آسیا در سریلانکا و چند مسابقه اوپن دیگر می باشد. البته به دلیل مشکل خدمت سربازی برای خروج از کشور با موانعی روبرو هستم که امیدوارم مثل همیشه با حمایت های فدراسیون شطرنج بتوانم در مسابقات بین المللی حضور داشته باشم و برای کشور عزیزم افتخار آفرینی کنم.

توضیح: لینک خبر مصاحبه خبرگزاری ایسنا با استاد بزرگ اصغر گلی زاده ملی‌پوش شطرنج: عدم حضور کامبوزیا به فدراسیون لطمه می‌زند

اصغر گلی زاده استاد بزرگ شطرنج ایران متولد ۶۹/۰۵/۰۷ در تبریز می باشد. وی ۱۷ سال است که شطرنج را به صورت کاملا حرفه ای آغاز کرده و از سال ۸۵ با قهرمانی در مسابقات زیر ۱۶ ساله های کشور به عضویت تیم ملی ایران در آمده و چندین بار در مسابقات المپیاد جهانی، قهرمانی آسیا و مسابقات اپن بین المللی شرکت داشته است.

برخی از افتخارات استاد بزرگ اصغر گلی زاده:

– قهرمان بزرگسالان کشور       ۱۳۹۱

 – نایب قهرمان بزرگسالان کشور    ۱۳۹۰

 – نفر سوم قهرمانی کشور  ۱۳۸۷ و ۱۳۸۵

 – عضو تیم ملی شطرنج از سال ۱۳۸۵ تاکنون

 – نایب قهرمان مسابقات آزاد باکو ۲۰۱۰

 – مدال برنز تیمی مسابقات شهرهای آسیا و مدال نقره انفرادی

– نفر سوم مسابقات آزاد العین


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :