گوشی های رده بالای سونی غالبا ضد آب و گرد و غبار هستند و تحت پوشش استاندارد IP68 قرار می گیرند.

عکاسی زیر آب با گوشی های ضد آب اکسپریا را فراموش کنید؛ سونی شرایط گارانتی را تغییر داد!

به گزارش تبریزمن، مفهوم این استاندارد مقاومت کامل در برابر نفوذ مشکل ساز گرد و غبار و همچنین مقاومت در برابر نفوذ آب تحت شرایط خاص است؛ شرایط خاصی که به کاربر اجازه غوطه ور شدن و عکاسی زیر آب تا عمق و زمان مشخصی را می دهد؛ موردی که تبلیغات سونی تا پیش از اکسپریا زد ۵ هم کاربران را به انجام آن تشویق می کرد.

اما اکنون سیاست گارانتی سونی تغییر نموده و اگر از کاربرانی هستید که لذت عکاسی زیر آب یکی از گزینه های شما برای انتخاب محصولات سری اکسپریا است، بایستی با آن خداحافظی کنید!

برخورد بخش گارانتی سونی با مشکل کاربرانی که گوشی آنها به واسطه نفوذ آب آسیب داده، نشان داده که این سازنده رغبت چندانی برای عمل به بندهای گارانتی خود نداشته و غالبا با ایراداتی همچون مستقر نبودن صحیح درپوش، گوشی را خارج از گارانتی می داند.

این در حالی است که سونی ضد آب ماندن گوشی در عکاسی زیر آب را یکی از برتری های محصول خود نسبت به رقبا دانسته و آن را تا پیش از اکسپریا زد ۵ و دو برادر دیگرش تبلیغ می کرد.

اکنون سونی می گوید که مهم نیست گوشی استاندارد IP68 داشته باشد، مهم این است که نباید با آن زیر آب بروید و عکس بگیرید؛ چرا که گوشی در شرایط خاص آزمایشگاهی تست شده و در مخزنی حاوی آب تصفیه شده به مدت ۳۰ دقیقه و در عمق ۱٫۵ متری با ملایمت(!) قرار گرفته و خارج شده، برای همین نمی توانید در آب کلر دار استخر، آب دریا و البته هر نوع آب دیگری آن را فرو ببرید.

نتیجه اینکه از این پس اگر به سراغ یکی از گوشی های سری اکسپریا می روید، به اعداد کد IP توجه نکنید و صرفا در زیر باران، دوش و شرایط مشابه دیگر از آن لذت ببرید. اگر هم گوشی به هر دلیل وارد آب شور یا آب استخر شد، آن را با آب لوله بشویید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :