رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه غدیر یک واقعه تاریخی نبود که در تاریخ نام آن را بنویسند و آیندگان هم به عنوان یک داستان با آن سرگرم شوند، تأکید کرد: غدیر در بستر زمان جریان پیدا کرده و پشتوانه ای برای ولایتمداران است.

به گزارش تبریزمن،  حجت الاسلام سیدرضا تقوی روز دوشنبه در آستانه عید غدیرخم در جمع روحانیون، اساتید و طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب با اشاره به اهمیت غدیر اظهارکرد: اگر غدیر با این نگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد نه فقط یک روز بلکه هر زمانی غدیر است.

وی همچنین با تأکید بر اینکه تمام رخدادهای اجتماعی و وقایع به وجود آمده به دو وجه ظاهری و باطنی تقسیم می شود؛ گفت: مردم در بیشتر رخدادها فقط ظاهر موضوع را می بینند ولی مسائل پنهانی که در یک رخداد به وجود می آید، نمی توان آن را مشاهده کرد و باید متفکران اندیشمند آن را برای مردم تحلیل کنند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور سپس با اشاره به قضایای فتنه سال ۸۸ خاطرنشان کرد: این فتنه یک وجه ظاهری داشت که در آن به پایگاه بسیج حمله شد، خیمه های عزاداری امام حسین(ع) آتش زده شد و ۳۲ نفر کشته شدند ولی مهمتر از همه باید به لایه های زیرین این حرکت توجه داشت.

حجت الاسلام تقوی افزود: فتنه را عده ای رهبری می کردند که بیشتر مردم و گاهی نیروهای امنیتی هم از آن ها شناختی نداشتند و هرگز چهره خود را رو نمی کردند تا اینکه این افراد در موقعیت های دیگر فتنه ای دیگر را رقم می زنند.

وی یادآوری کرد: یکی از خطراتی که هر انقلابی را تهدید می کند انتقال نیافتن دستاوردهای انقلاب به نسل جدید است و به مرور زمان با از بین رفتن نسل اول، نسل بعدی که ماهیت انقلاب را درک نکرده باشد، آرمان ها کمرنگ می شود.

وی همچنین با اشاره به ضرورت حفظ میراث گرانبهای انقلاب تاکیدکرد: میراث گرانبهای انقلاب اسلامی به این سادگی به دست نیامده که به سادگی از دست رود و باید در حفظ و نگهداری آن بیش از پیش کوشا بود.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه سراسر کشور در ادامه سخنان خود تحریف، تهدید و تحمیل را سه خطر اساسی در انقلاب ها دانست و گفت: تنها غدیر است که در برابر این سه حربه ایستاده است.

حجت الاسلام تقوی در بخش دیگری از سخنان خود دوران طلبگی را بهترین زمان برای خودسازی و آمادگی دانست و اظهارکرد: اگر خودتان را امروز نسازید فردا نمی توانید در جامعه نقش ایفا کنید و تأثیرگذار باشید.

وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر در ۹۰۰ شهر کشور نماز جمعه اقامه می شود و در خیلی از شهرهای کشور حوزه علمیه فعال است، گفت: حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب یکی از بهترین حوزه های علمیه کشور است.

حجت الاسلام تقوی با بیان اینکه امروز کشورهای عراق، بحرین، یمن، لبنان و آفریقا تشنه طلبه هایی است که به مردم آگاهی دهند، افزود: امروز فکر و مکتب اهل بیت(ع) از حوزه های علمیه نشأت می گیرد و آن هایی که معارف دینی دارند می توانند مکتب اهل بیت(ع) را ترویج و تبلیغ کنند.

شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و در زمان حاضر بیش از ۷۰۰ طلبه خواهر و برادر در حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :