مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی احیای غذاهای سنتی و محلی استان را ظرفیتی ویژه برای توسعه گردشگری عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، مرتضی آبدار ظهر دوشنبه در حاشیه جشنواره سفره رمضان خانه کارگر تبریز با اشاره به نقش اساسی غذا در انتخاب مقصد از نگاه گردشگران گفت: غذا اهمیت بسیاری در رونق صنعت گردشگری دارد و برگزاری جشنوارهای غذا با رویکرد حفظ و ترویج غذاهای بومی استفاده از ظرفیت فرهنگ بومی برای رونق اقتصادی است.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت غذاهای محلی و رونق آن در بستر گردشگری موجبات اشتغال زایی و کارآفرینی را فراهم می کند و بر همین اساس آماده ایم تا با همکاری و تعامل بیشتر و استفاده از پتانسیل خانه کارگر در حوزه آموزش صنایع دستی به منظور توانمند سازی افراد با بهره گیری از روش های اصولی و استاندارد گام های موثری برداریم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: رخداد تبریز ۲۰۱۸ می تواند مبدا تحول بزرگی در حوزه امور کارگری استان باشد و در تلاش هستیم با انتقال دانش فنی و علمی ضمن حفظ الگوهای بومی و اصیل زمینه همکاری بیشتر اداره کل با خانه کارگر استان را فراهم سازیم.

وی همچنین تصریح کرد: مشکل عمده صنایع دستی عدم شناخت بازارهای هدف است که به منظور حرکت در مسیر حل این مشکل، برگزاری جشنواره های صنایع دستی با همکاری دستگاه ها و نهادهای ذی ربط را در دستور کار قرار داده ایم.

گفتنی است آبدار در بازدید از توانمندی بانوان و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره از مسئولین خانه کارگر که موجبات آموزش هنرهای بومی و انتقال بدون نقص این هنر به نسل های آینده را فراهم می سازند قدردانی کرد و در پایان نیز از شرکت‌کنندگان حائز رتبه برتر در بخش‌های مختلف به رسم یادبود با اهدا لوح تقدیر و هدیه تجلیل شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :