رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خداآفرین گفت: مرد ۳۵ساله اهل روستای همدان این شهرستان در محدوده روستای ‘چناقچی ‘ در رود ارس غرق شد.

به گزارش تبریزمن، عبادت عبدلی گفت: متوفی که متاهل و دارای دو فرزند در شهر اصفهان ساکن بود عصر پنجشنبه همراه خانواده به کنار رود ارس رفته بود که به هنگام شنا در داخل رودخانه به علت آشنا نبودن به فنون شنا در این رودخانه و نیز عمق آب غرق شد.

وی افزود: هلال احمر شهرستان بعد از اطلاع از حادثه از طریق فرمانداری با دو تیم جستجوی گشت عملیاتی نجاتگر انجام داد و با هماهنگی سازمان مدیریت بحران از آتش نشانی تبریز دو غواص در محل حاضر شد که در یک مرحله جستجوی انجام شده جسد کشف نشد.

عبدلی ادامه داد: صبح روز بعد در ۲۵ کیلومتری پایین تر از محل غرق شده در محدوه روستای ‘جعفرقلی اوشاقی’خداآفرین جسد توسط موج آب به ساحل هدایت شد که توسط نیروهای مردمی بومی کشف و تحویل مراجع قانونی شد.

رئیس جمعیت هلال احمر خداآفرین گفت: از ابتدای سال جاری این اولین مورد غرق شدگی در رود ارس هست و در سال گذشته نیز پنج مورد غرق شدگی در این رودخانه اتفاق افتاد.

شهرستان خداآفرین با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۲۱۰ کیلومتری شمال شرق تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

این شهرستان به دلیل قرار گرفتن جنگل های معروف ارسباران در قلمرو آن و نیز رودخانه خروشان و مرزی ارس، ظرفیت های فراوانی برای توسعه دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :