۲۸ صفر سالروز غروب خورشید رحمت، بهشت سرمد،عقل نخست، جان جهان، گلشن دین و فخر آدم و عالم حضرت محمد (ص) بر مسلمانان جهان تسلیت باد.

به گزارش تبریزمن، ‘پدر و مادرم فدای تو ای رسول خدا! با مرگ تو رشته ای پاره شد که در مرگ دیگران این گونه قطع نشد، با مرگ تو رشته پیامبری و فرود آمدن پیام و اخبار آسمانی گسست.

مصیبت تو، دیگر مصیبت دیدگان را به شکیبا یی واداشت و همه را در مصیبت تو یکسان عزادار کرد.

اگر به شکیبایی امر نمی کردی و از بی تابی نهی نمی فرمودیT آن قدر اشک می ریختم که تا اشک هایم تمام شود و این درد جانکاه همیشه در من می ماند و اندوهم جاودان می شد که همه این ها در مصیبت تو ناچیز است!

چه باید کرد که زندگی را دوباره نمی توان بازگرداند و مرگ را نمی شود مانع شد، پدر و مادرم فدای تو! ما را در پیشگاه پروردگارت یاد کن و در خاطر خود نگه دار.’ (نهج البلاغه خطبه ۲۳۵)

آری در رثای تو مطلع اشراق و ای شهسوار هستی آسمان خون گریست، آن چنان که حیاتت بر روی زمین رحمت بود، وفاتت نیز گروهی از فرشتگان را برای بدرقه تو به زمین آورد تا زمینیان بعد از تو با نور کوچت راه را گم نکنند.

ای بر همه انبیاء مقدم (کنت نبیا و الا دم بین الماء و التین ‘من پیامبر بودم در حالی که آدم بین آب و گل بود )، ماه فرو ماند از جمالت و سرو را نباشد به اعتدالت! بر ما نظری کن.

ای فرستاده خوبی ها و ای مهربان ترین فرشته زمین، تو از ملکوت آسمان به زمین فراخوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی، تو آفتاب روشن حقیقتی در شب تیره زندگی، ذره ای از نورت را بر چشم نابینایمان بتاب تا حقیقت دین ات و رسالت ات را ببینیم.

ای محمد! ای مخزن الاسرار خلقت و ای مسجود ملائک! با غروبت ما را به حال خود وامگذار، چه تو شفیع پیروانت هستی.

اکنون آسمان داغدار غروب جانگذار توست و خورشید شرمسار از زمین که بعد غروب تو دیگر آن روشنایی سابق را ندارد.

ای محمد! مادر زمین یوسفی را از دست داده که در رثایت آن قدر گریسته که سوئی برای دیدن ندارد.

اگر قرآن کتابی است با حقایق جاودانه همیشگی، پیامبر نیز حقیقتی عینی و جاودانه است.

اگر قران لایه های معنایی عمیق و گسترده‌ای دارد، پیامبر نیز ذخیره‌ای تمام ناشدنی و حقیقتی انسانی است که شناخت ابعاد شخصیتی وی نیازمند علم عمیق و ایمان نظیف است.

ای محمد!

سایه ابر پی توست دلش را مشکن
مگذار این همه خورشید هراسان باشد
مگر اعجاز جز این است که باران بهشت
زادگاهش برهوت عربستان باشد
چه نیازی است به اعجاز، نگاهت کافیست
تا مسلمان شود انسان اگر انسان باشد
عرش از شوق تو جان داده کمی آهسته
جبرئیل از نفس افتاد کمی آهسته


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :