معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از اعلام آمادگی شرکت لوک اویل غول نفتی روسیه برای امضای تفاهم نامه اولیه(MOU) با ایران خبر داد و گفت: ازدیاد برداشت، اکتشاف و برداشت نفت خام مهمترین زمینه های همکاری ایران با لوک اویل است.

به گزارش تبریزمن، امیرحسین زمانی نیا پس از دیدار بیژن زنگنه وزیر نفت با واگیت آل اکبروف مدیرعامل شرکت روسی لوک اویل درباره مهمترین محور این مذاکرات با اشاره به روابط نزدیک وزیر نفت با این مدیر روسی، افزود: این شرکت روسی برای حضور در بحث بهبود و افزایش تولید (EOR , IOR) میدانهای نفتی ایران اعلام آمادگی کرده است.

وی دیگر محور این مذاکرات را حضور شرکت لوک اویل در بحث اکتشاف ذکر و تصریح کرد: مدیرعامل این شرکت همچنین خواستار خرید نفت خام و فرآورده نفتی از ایران شد که این موضوع مورد استقبال قرار گرفت.

زمانی نیا به محور مذاکرات وزیر نفت کشورمان درباره مبارزه با فساد در این دیدار اشاره کرد و گفت: زنگنه در این دیدار تاکید کرد که در فضای سیاسی جدید با هرگونه فساد مبارزه و راههای انجام فساد بسته خواهد بود.

به گفته وی، وزیر نفت در این دیدار تاکید کرد، وزارت نفت برای انجام مذاکرات شرکتهای بزرگ بین المللی را معطل نخواهد گذاشت.

لوک اویل یکی از بزرگترین شرکتهای نفتی، در کشور روسیه است. در سال ۲۰۰۹ این شرکت، معادل ٩٧,۶١۵ میلیون تن نفت خام تولید کرده، که بطور میانگین ۱٫۹۷۲ میلیون بشکه در روز تولید داشته است؛ دفتر مرکزی کمپانی لوک اویل، در شهر مسکو قرار دارد.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، شرکت لوک اویل فعالیتهای نفت و گاز گسترده ای در بیش از ۴۰ کشور جهان دارد و طبق اعلام انجمن مهندسی نفت، در سال ۲۰۰۸ این شرکت، معادل ١٩,٣ میلیارد بشکه نفت تولید کرده، که این مقدار، در حدود ۱٫۳ درصد از ذخائر اثبات شده نفت جهان بشمار می آید.

کمپانی لوک اویل، در سال ۱۹۹۱ با ادغام سه شرکت نفتی دولتی، از سوی واگیت آلکپروف وزیر سابق نفت شوروی تاسیس شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :