رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: فاجعه جانگداز منا، افزوده شدن صفحه ننگین دیگری بر صفحات تاریخ سراسر خطا و خبط آل سعود بود.

به گزارش تبریزمن، حسن میلانی در آیین اختتامیه یادواره سراسری ادبی هنری ‘خط سرخ منا’ افزود: این یادواره به تاسی از فرمایشات و اندیشه رهبر معظم انقلاب در شناساندن چهره واقعی رژیم آل سعود تلاش کرد تا با زبان نافذ هنر در همسو کردن قلوب و زبان تمام ملل حق جوی جهان گام محکم و استواری بردارد.

به گزارش ایرنا وی اظهار کرد: این رژیم جنایتکار هم اکنون دلگرم حمایت تروریست های مهر و موم خورده آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و سیراب از خون کودکان یمنی و فلسطینی است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی یادآور شد: پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب، آل خلیفه را باید آل خبیثه نام نهاد، زیرا که با کارهای غیرانسانی و غیر اخلاقی خود در صدد نهادن لکه سیاهی بر لباس سفید احرام مسلمانان جهان بودند.

میلانی با اشاره به یادواره خط سرخ منا، ادامه داد: ۷۴۸ اثر هنری ادبی به دبیرخانه این یادواه ارسال شد که شامل ۲۴۰ اثر در بخش کاریکاتور، ۹۵ اثر در بخش پوستر و گرافیک، ۳۷ اثر در بخش تصویر سازی و ۶۱ اثر در بخش عکس است.

وی گفت: در بخش شعر ۲۲۵ اثر، در بخش داستان و خاطره حدود ۴۰ اثر، در بخش فیلم و نماهنگ ۱۶ اثر، در بخش رسانه ۱۲ اثر، تواشیح ۴ اثر و سایر موضوعات از جمله کتاب، خاطره، نمایش رادیویی و نرم افزار ۱۸ اثر به این یادواره ارسال و مورد داوری قرار گرفته است.

میلانی افزود: از آثار رسیده ۲۸ اثر در رشته های متفاوت ادبی و هنری حائز رتبه های برگزیده شدند و ۶ اثر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

وی اظهار داشت: ۵۵ اثر نیز راه یافته به نمایشگاه معرفی شدند که نمایشگاه آثار فوق همزمان با برگزاری یادواره خط سرخ منا در تالار مجتمع پتروشیمی برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :