با پایان یافتن عملیات آسفالت ریزی، احداث دیوار سنگی، جدول گذاری، پیاده رو سازی، کاشت فضای سبز و مسیرهای خروجی و ورودی از خیابان شفیع زاده و میدان شهید فهمیده به بزرگراه دو کمال این پروژه در آخرین مراحل اجرایی قرار گرفت.

به گزارش تبریزمن، مهندس یعقوب هوشیار شهردار منطقه پنج کلانشهر تبریز با اعلام این مطلب گفت : بزرگراه دو کمال که یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه های مسیر گشایی تبریز در چند سال اخیر می باشد به طول ۱۰ کیلومتر و با ۶۰ متر عرض احداث می شود .

وی افزود : فاز اول این پروژه به طول ۳ کیلومتر و در دو باند رفت و برگشت در حد فاصل میدان شهید فهمیده تا بارنج به اتمام رسیده است .

مهندس هوشیار در این رابطه تصریح کرد: بزرگراه دو کمال از نظر تملک املاک واقع در مسیر بزرگترین پروژه توافقات شهرداری تبریز در یک دهه اخیر می باشد.

 وی با بیان اینکه با بهره برداری از این پروژه ، علاوه بر کاهش ترافیک ورودی شرق تبریز جلوی ساخت و ساز غیز مجاز نیز گرفته  شده افزود: در فاز اول این پروژه ۳ کیلومتر دیوار سنگی ، ۴۸ هزار متر مکعب آسفالت ریزی ، ۱۰ کیلومتر جدول گذاری ، ۲ کیلومتر پیاده رو سازی و رمپ های ورود و خروج از دو کمال به شفیع زاده  و میدان شهید فهمیده اجرا  شده است و با احداث دیوار سنگی ، آبهای سطحی در مسیر مهرانه رود هدایت می شود.

 شهردار منطقه ۵ در پایان گفت: بزرگراه دو کمال که از آن به عنوان مهرانه رود دوم یاد می شود، پس از بهره برداری، علاوه برداشتن کارکرد ترافیکی و تسهیل در حمل و نقل درون شهری، بر زیبایی بخش وسیعی از کلانشهر تبریز نیز خواهد افزود.

شایان ذکر است مسیر ۱۰ کیلومتری این پروژه از میدان بسیج تا مقبره دو کمال را شامل می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :