معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی ساماندهی فاضلاب های شهری استان و ممانعت از آلودگی آب های سطحی را خواستار شد.

به گزارش تبریزمن، سعید شبستری خیابانی ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر این مسئله ابراز داشت: باید فاضلاب های خروجی شهرها با دقت و پیگیری فرمانداران و دستگاه های اجرایی ذیربط به شکل بهداشتی ساماندهی و دفع شوند.

وی افزود: با توجه به آلایندگی و غیر بهداشتی بودن فاضلاب لجن کش ها ضروری است تا اقدامی مناسب برای تعبیه مکان مناسب جهت تخلیه بار لجن کش ها صورت گرفته و همکاری آنها در استفاده از این اماکن افزایش یابد.

شبستری با تاکید بر اینکه آلوده شدن آب های سطحی توسط افرا حقیقی یا حقوقی ممنوع است ابراز داشت: دستگاه های مربوط باید اقدامات قانونی جدی را در مقابله با چنین اشخاصی صورت دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه احتمال آلودگی آب های سطحی یکی از شهرستان های استان وجود دارد گفت: جهاد کشاورزی، آب و فاضلاب و محیط زیست با نمونه گیری از یک محل واحد و سنجش کیفیت آب چاه ها و پساب شهری آن شهرستان هر چه سریع تر نتیجه آزمایشات خود را به این کارگروه ارائه کنند چرا که در خصوص سلامت مردم نباید کوتاهی ای صورت بگیرد.

در ادامه این جلسه شبستری از جهاد کشاورزی استان خواست تا با احصاء محصولات غذایی سالم، امکان دسترسی آسان مردم به این نوع محصولات را فراهم کنند.

همچنین سامان دهی فاضلاب کشتارگاه ها و فعالیت آنها، میدان های میوه و تره بار و فروشندگان دوره گرد در این جلسه از سوی معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان شرقی مورد تاکید قرار گرفت.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :