انتقاد اعضای تیم ملی نابینایان کشور از عدم حمایت اداره کل ورزش و جوانان استان و بررسی وضعیت تیم های گسترش فولاد و تراکتورسازی از مهمترین محور های برنامه موج فوتبال بود.

به گزارش تبریزمن، برنامه این هفته موج فوتبال شب گذشته از شبکه سهند با اجرای میلاد وطن پرست روی آنتن رفته و به بررسی مسائل مختلف مرتبط با این رشته ورزشی به همراه فوتسال و فوتبال ساحلی پرداخت.

نظر سنجی این هفته در خصوص پیش بینی نتیجه دیدار تیم های گسترش فولاد تبریز و استقلال تهران بود. به عنوان اولین بخش برنامه، آیتمی در خصوص فوتبال ساحلی پخش شده و در ادامه نیز با شهرام دانا کار، سرمربی تیم فوتبال ساحلی شهرداری به عنوان میهمان برنامه گفتگویی صورت گرفت.

هوادار، عنصر گمشده فوتبال ساحلی؛ معضلی به نام محل برگزاری مسابقات

داناکار در خصوص حضور در راس کادرفنی تیم شهرداری تبریز گفت: پس از قهرمانی در لیگ برتر با تیم سایپا، پیشنهاداتی به من رسید اما بنا به دلایلی موفق به حضور در تبریز نشدم. با این حال با توجه به شناختی که داشتم، شرایط را مهیا کردم تا در نیم فصل به تیم اضافه شوم. بازیکنان بومی و باتعصب بسیار خوبی داریم و در صدر جدول قرار گرفته ایم. با کمک هم فعل خواستن را صرف کردیم و در تلاش برای رسیدن به اهداف خود می باشیم.

5

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه که چگونه می توان مسابقات فوتبال ساحلی را از نزدیک تماشا کرد و محل برگزاری رقابت ها کجا واقع شده است، اظهار کرد: بعضا خود ما هم برای حضور در محل برگزاری مسابقه دچار مشکل می شویم! باید به این موضوع بیشتر پرداخته شود، زمین ما در مکان نامناسبی قرار گرفته است و نمی توانیم از شرایط میزبانی استفاده کنیم. سالن های فوتبال و فوتسال پر از تماشاگر هستند اما به دلیل موقعیت زمین و اطلاع رسانی نسبتا ضعیف از عنصر موثر تماشاگران بی بهره هستیم. در حال حاضر پارک صنعت میزبان مسابقات است اما مکان های بسیار بهتر و زیباتری در شهر تبریز وجود دارد که می شود این مسابقات را در آن ها برگزار کرد.

در ادامه برنامه تصاویری از محلات تبریز که قول چمنکاری و ایجاد اماکن ورزشی داده شده و اقدامی صورت نگرفته بود، پخش گردید. رحیم علمی، دبیر هیئت فوتبال استان نیز به صورت تلفنی در این خصوص صحبت هایی مطرح کرده و وعده داد تا آذرماه ساخت این میدان خاتمه یابد.

علمی همچنین شایعه بازی نکردن ماشین سازی در باغشمال را تکذیب کرده و در خصوص بازی های فوتبال نوجوانان مقدماتی آسیا به میزبانی گسترش فولاد نیز توضیحاتی ارائه کرد.

بی توجهی اسبقیان به معلولین قهرمان/ زادعلی: امیدوارم مجبور به ترک تبریز نشویم

در ادامه برنامه، بهزاد زادعلی و امیرپوررضوی از اعضای تیم ملی نابینایان کشورمان که چندی پیش موفق به کسب مقام قهرمانی در آسیا و کسب سهمیه پارالمپیک شده بودند در استودیو حاضر شده و در خصوص مسابقاتی که برگزار شد صحبت کردند.

در قسمت پایانی این صحبت ها، زادعلی از عدم حمایت کافی توسط اداره ورزش و جوانان گله کرد. وی در این باره گفت: ما برای تبریز و کشورمان افتخار آفرینی کرده و با دست پر بازگشتیم. اما واقعا از طرف سازمان ورزش و آقای اسبقیان حمایت چندانی از ما نشد و به نظر می رسد ایشان ما را به کلی فراموش کرده اند. در مقابل اما کسانی به استقبال ما آمدند که واقعا در طول دوران تمرین من را حمایت کرده و در مواقع نیاز کمک کرده بودند. دکتر رحیمی در دوران مصدومیت نه تنها من، بلکه ورزشکاران دیگری را نیز بدون هیچ چشم داشتی مورد درمان قرار داده و وضعیت ما را بهبود بخشیدند. از رئیس شورای شهر، دکتر دبیری نیز قدردانی می کنم که در فرودگاه به استقبال ما آمدند و اجازه نداند احساس تنهایی کنیم.

10

وی ادامه داد: ما موفق شدیم و اولین سهمیه المپیک تبریز را بدست آوردیم، اما امیدوارم وضعیت به گونه ای پیش نرود تا مثل سایر عزیزان مجبور به خروج از تبریز شویم و در نهایت نیز اگر اقدامی نشود، شاهد تضعیف هر چه بیشتر فوتبال استان خواهیم بود.

در قسمت بعدی برنامه نیز تصاویری از بازی های فوتسال نمایندگان استان، مس سونگون و دبیری تبریز در رقابت های لیگ برتر پخش شده و موارد مشکوک داوری مورد بررسی قرار گرفت.

نحوه مدیریت و برنامه ریزی، تعیین کننده در میزان تاثیر تعطیلات برای تراکتورسازی/ اعتقاد هواداران به برتری گسترش فولاد برابر استقلال

در ادامه در خصوص بازی های لیگ برتر و مخصوصا اثر تعطیلات لیگ برتر بر تیم تراکتورسازی بررسی شد. حسین زاده، کارشناس این قسمت بود که نحوه مدیریت و برنامه ریزی انجام شده از طرف تیم ها را عامل اصلی در خصوص تاثیر این تعطیلات بر تیم ها دانست.

این کارشناس فوتبال بحث حضور هواداران را از مهمترین عوامل پیشرفت تراکتورسازی دانست و در ادامه نیز در خصوص مصدومان تیم گفتگویی انجام گرفت.

در پایان نتیجه مسابقه پیامکی هم اعلام شد که به این ترتیب ۶۲ درصد به برد گسترش فولاد و ۱۷ درصد نیز به برد استقلال رای داده بودند.

—————————

هر آنچه در برنامه موج فوتبال گذشت ( تصویری )

—————————


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :