فرزاد باهر ارسباران شمشیرباز تبریزی با تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان مقابل آمریکا تیم اول رنکینگ تیمی جهان پیروز شد و با صعود به نیمه نهایی برای نخستین بار در جمع چهار تیم برتر دنیا قرار گرفت.
به گزارش تبریزمن، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که با غلبه بر فرانسه، تیم سوم رنکینگ جهانی برای نخستین بار در طول تاریخ در جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفته بود، دیروز در این مرحله از مسابقات که در برزیل جریان دارد، به مصاف آمریکا رفت و موفق شد این تیم را شکست دهد.

ملی پوشان شمشیربازی ایران در حالی با نتیجه ۴۵ بر ۴۰ آمریکا را شکست دادند که این تیم در رنکینگ تیمی جهان رده نخست را در اختیار دارد. با کسب این پیروزی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران برای نخستین بار در طول تاریخ ضمن صعود به مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی جهان به جمع چهار تیم برتر دنیا راه یافت.

مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر ارسباران که ترکیب تیم ملی شمشیربازی ایران را در مسابقات قهرمانی جهان تشکیل می دهد تا ساعتی دیگر با هدایت پیمان فخری در مرحله نیمه نهایی و برای صعود به فینال به مصاف مجارستان می روند. مجارستان با شکست آلمان راهی مرحله نیمه نهایی شده است.

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران همچنین روز گذشته – چهارشنبه – با پیروزی برابر تیم مدعی فرانسه برای نخستین بار در طول تاریخ در جمع هشت تیم برتر مسابقات قهرمانی جهان قرار گرفت تا روند موفقیت های شمشیربازان این تیم در سطح جهان ادامه داشته باشد.

تیم ملی اسلحه سابر ایران که با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاکدامن و فرزاد باهر ارسباران در این رقابت ها شرکت کرده است به دلیل در اختیار داشتن جایگاهی بالا در رنکینگ جهانی در جدول ۳۲ تیمی این مسابقات با قرعه استراحت روبرو شد و به طور مستقیم به جدول ۱۶ تیمی صعود کرد.

ملی پوشان شمشیربازی اسلحه سابر که با هدایت پیمان فخری در رقابت های قهرمانی جهان شرکت کرده اند، در این مرحله از مسابقات مقابل فرانسه به میدان رفتند و موفق شدند این تیم مدعی را با نتیجه ۴۵ بر ۴١ شکست دهند. فرانسوی ها در حالی مغلوب ملی پوشان ایران شدند که در دوره پیشین مسابقات قهرمانی جهان به عنوان سوم دست یافته بودند.

شمشیربازان اسلحه سابر ایران چندی پیش نیز با عملکرد موفق در مسابقات کره جنوبی برای نخستین بار در طول تاریخ توسط مجتبی عابدینی و علی پاکدامن صاحب دو سهمیه المپیک شدند.

بازی های المپیک ۲۰۱۶ برزیل در رشته شمشیربازی بدون برگزاری رقابت های تیمی اسلحه سابر مردان و اسلحه فلوره بانوان پیگیری خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :