به گزارش تبریزمن، دو تیم ملوان بندرانزلی و گسترش فولاد تبریز روز سه شنبه از سری رقابت های هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال از ساعت ۱۸:۱۵ در بندرانزلی به مصاف هم خواهند رفت تا برای بالاکشیدن خود در جدول رده بندی رقابت جذابی را برگزار نمایند.

شاگردان فراز کمالوند که هفته گذشته موفق شدند با ارائه یک بازی برتر نسبت به سیاه جامگان، اولین سه امتیاز خود در رقابت های لیگ برتر را بدست آورده و ۵ امتیازی شوند، امیدوارند رفته رفته روند رو به رشد خود را حفظ کرده و با کسب نتایج بهتر، امتیازات لازم برای کسب رتبه تک رقمی در جدول رده بندی را بدست آورند.

گسترش فولاد با برخودار بودن از بازیکنانی چون مهدی کیانی، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی با انگیزه و سعید دقیقی با تجربه از سطح کیفی خوبی برخوردار بوده و هر چه هماهنگی بین این بازیکنان بیشتر شود، اردو های آماده سازی و دیدار های دوستانه پیش فصل این تیم کم کم خود را به رخ کشیده و نتایج بهتری از راه می رسند.

IMG_2935

گسترش در حال حاضر همچون دیگر تیم همشهری، تراکتورسازی ۵ امتیاز از ۴ بازی ابتدایی خود در رقابت های لیگ برتر بدست آورده و با توجه به تفاضل گل در رده دهم جدول رده بندی قرار دارد. با این حال تیم حرفه ای و خصوصی تبریز با توجه به نزدیک بودن امتیازات بین تیم ها در این مقطع زمانی می تواند با کسب برتری مقابل ملوان خود را در رتبه های بالاتر جدول جای دهد.

در طرف مقابل اما ملوان بندر انزلی قرار دارد که در مقایسه با گسترش فولاد دوران آماده سازی خوبی نداشته و بازی های خود را به هر ترتیب و روش بازی که دم دست باشد، سپری می کند. با این اوضاع آن ها توانسته اند از ۴ بازی دشوار ابتدایی خود مقابل تیم هایی همچون نفت تهران، ذوب آهن، استقلال خوزستان و تهران ۷ امتیاز بدست آورده و در رده هفتم جدول جای بگیرند. برد مقابل گسترش فولاد در دیداری خانگی می تواند برای حمید استیلی یک جهش فوق العاده روحیه بخش برای ادامه فصل باشد.

دو تیم گسترش فولاد تبریز و ملوان تا به حال در تاریخ خود ۴ بار در مقابل هم قرار گرفته اند که سهم ملوان دو و گسترش فولاد یک برد بوده است. یک دیدار نیز با تساوی به اتمام رسیده است. با این حال آخرین دیدار دو تیم در لیگ برتر با نتیجه ۳ بر ۲ به سود گسترش فولاد خاتمه یافته و از این نظر شاگردان کمالوند وضعیت روحی بهتری دارند.

باید منتظر ماند و دید که آیا گسترش فولاد می تواند روند رو به رشد خود را پس از باخت به تراکتور، تساوی با صبا و برد مقابل سیاه جامگان ادامه داده و امتیاز حساس بازی مقابل ملوان را بدست آورد یا انزلیچی ها با بازیکنان خوب خود همچنان برای سایر تیم های لیگ برتری مشکل ساز خواهند بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :