به گزارش تبریزمن، دو تیم سپاهان اصفهان و تراکتورسازی تبریز روز یکشنبه ۲۳ فردوردین ماه از سری رقابت های هفته بیست و پنجم لیگ برتر فوتبال کشور و از ساعت ۱۷:۳۰ در شهر اصفهان به مصاف هم خواهند رفت. دیدار تعیین کننده ای که کسب سه امتیاز می تواند با توجه به دیگر نتایجی که در بازی های حساس این هفته رقم می خورد، تکلیف قهرمانی و نیز تیم های حاضر در لیگ قهرمانان فصل آینده را نیز تا حد زیادی مشخص کند.

شاگردان حسین فرکی در تیم سپاهان که میزبان این دیدار نیز می باشند، در چند هفته اخیر نتایج مطابق انتظار هواداران خود را کسب نکرده و به عنوان تیمی که یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است، از ۵ بازی آخر خود در رقابت های لیگ برتر تنها در ۲ بازی به برتری رسیده اند.

در آخرین بازی برگزار شده نیز تیم پرافتخار اصفهانی با دو گل مغلوب صبای قم شد تا صبر هواداران این تیم نیز لبریز شده و حتی به عملکرد حسین فرکی معترض شده و علیه او شعار دهند. سپاهان هم اکنون ۴۱ امتیازی بوده و در جدول رده بندی در رده چهارم قرار گرفته است. دو تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران جدی ترین رقیبان سپاهان برای جای گرفتن در رده سوم و صعود به رقابت های لیگ قهرمانان آسیا می باشند.

اما هم اکنون با توجه به تساوی تیم های استقلال و ذوب آهن در بازی روز گذشته، و همچنین دیدار حساس دو تیم فولاد خوزستان و نفت تهران که همزمان با دیدار سپاهان و تراکتور برگزار خواهد شد، این فرصت برای حسین فرکی فراهم است تا با برتری مقابل تراکتورسازی هم تیم خود را بالاتر از فولاد و استقلال قرار دهد، هم به تیم های صدر جدول نزدیک نماید و هم هفته های پایانی رقابت ها را امیدوارانه تر دنبال کند.

با این حال معادلات این هفته رقابت ها می تواند کاملا به سود تراکتورسازی نیز باشد. آن ها که در هفته گذشته و در دیداری نفس گیر مقابل تیم شکست ناپذیر عربستانی، در دقیقه ۹۰ بازی برد مقتدرانه، حساس و شیرین ۲ بر ۱ خود را با تساوی معاوضه کردند، هم اکنون می توانند با بدست آوردن یک سه امتیاز خارج از خانه، هر چند در دیدار دشوار، شانس قهرمانی خود را بسیار بیشتر از گذشته کنند.

شاگردان دراگان اسکوچیچ در تیم فولاد خوزستان که در آخرین بازی های خود پس از کسب سه امتیاز مقابل استقلال، در لیگ قهرمانان با دو گل نتیجه را به الهلال واگذار کردند، انگیزه بالایی دارند تا با به دست آوردن امتیاز مقابل شاگردان منصوریان، آن هم در دیداری خارج از خانه، از زیر فشار خارج شده و نیز وضعیت خود را در جدول رده بندی بهبود دهند. امتیازی که می تواند راه پیش روی تراکتورسازی در مسیر قهرمانی را به شدت هموار کند.

در صورتی که تیم نفت تهران مقابل فولاد شکست خورده و یا امتیاز از دست بدهد، تراکتورسازان خواهند توانست با برتری مقابل سپاهان صدر جدول را از آن خود کرده و تنها تیم نفت را رقیب خود برای قهرمانی ببینند.

همچنین باید توجه داشت که دوبازی آخر تیم تراکتورسازی در رقابت های لیگ برتر، مقابل تیم های استقلال و همین نفت تهران خواهد بود که طبق شرایط جدول نتایج این دو بازی و به خصوص بازی آخر که در آن تیم سرخپوش تبریزی میزبان شاگردان علی منصوریان خواهد بود، می تواند اصلی ترین نقش را در تعیین قهرمان این فصل رقابت ها داشته باشد.

در ۵ بازی اخیر دو تیم سپاهان و تراکتورسازی، دو تیم نتایج کاملا برابری کسب کرده اند. دو برد از آن تیم تبریزی، دو برد از آن سپاهان و یک بازی نیز که آخرین دیدار دو تیم هم می باشد، با نتیجه تساوی یک بر یک خاتمه یافته است.

اما در کل دیدارهای دو تیم که سپاهان میزبان آن بوده، تراکتورسازی ۲ بار با نتایج ۴ بر یک و یک بر صفر به برتری رسیده و در ۳ بازی نیز نتیجه را واگذار کرده است.

لوسیانو ادینهو با ۱۶ گل همچنان خطرناک ترین و گلزن ترین بازیکن تیم تراکتورسازی تبریز محسوب می شود که هواداران این تیم و خود او نیز تقریبا از آقای گلی وی در این فصل رقابت های لیگ برتر اطمینان حاصل کرده اند. در طرف مقابل نیز محمدرضا خلعتبری، بازیکن ریز نقش اما سریع و تکنیکی تیم سپاهان – که به دلیل محرومیت در بازی فردا غایب خواهد بود- با ۸ گل موثرترین بازیکن این تیم بوده و پس از او نیز مهدی شریفی با ۷ گل در رده دوم جای دارد.

رحمان احمدی، هادی عقیلی، احسان حاج صفی و سعید قائدی فر به همراه محمدرضا خلعتبری ستاره هایی هستند که در این بازی، دست حسین فرکی را خالی گذاشته و به دلیل مصدومیت یا محرومیت در مقابل تراکتور غایب خواهند بود. از این جهت فرصت بسیار مناسبی پیش روی تیم تبریزی قرار دارد تا با استفاده از شرایط موجود، صدرجدول و در نهایت نیز قهرمانی را برای خود بیمه کند.

تیم سپاهان پس از به انجام رسیدن این بازی راهی تهران شده و با پرسپولیسی مسابقه خواهد داد که هم اکنون با آمدن برانکو امید های زیادی برای بقا در لیگ برتر و کسب موفقیت در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا دارد. تراکتورسازان نیز روز پنجشنبه در استادیوم یادگار امام میزبان سایپا خواهند بود و پس از آن در دیداری که حکم مرگ و زندگی برای شاگردان تونی خواهد داشت، در مقابل نسف ازبکستان صف آرایی خواهند کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :