نشست مشترک استانداری، فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی تبریز با هدف آشنایی مسوولان با خدمات مجتمع های سلامت امروز در محل مرکز کشوری مدیریت سلامت در تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزمن، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم با اشاره به اینکه از زمان راه اندازی مجتمع سلامت منطقه آخماقیه به عنوان اولین مرکز سلامت کشور، خدمات بهداشتی قابل قبولی برای شهروندان ارایه می گردد افزود:در این مدت تعداد زیادی از مسوولان کشوری از آن بازدید کرده و نوع فعالیت مرکز را ستوده اند کمااینکه دومین مجتمع سلامت نیز در اسکو احداث می شود.

محمدحسین صومی بر گام های بزرگ دولت تدبیر و امید در حوزه سلامت پرداخت و خطاب به فرمانداران شهرستان های آذربایجان شرقی گفت:ما و شما در خط مقدم بهداشت قرار گرفته ایم تا ارایه خدمات سلامت در درون و حاشیه شهرها محقق و ارتقا یابد.

وی مشکل کمبود بودجه در این حوزه را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد:در حوزه بهداشت با کمبود ۱۱۰ میلیارد تومانی مواجه هستیم اما توانسته ایم احداث تعداد ۱۵۵ خانه بهداشت را در کوتاه ترین زمان ممکن عملیاتی سازیم.

در بخش دیگری از این نشست نیز استاد رحیمی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی، عملکرد دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان را قابل قبول ارزیابی کرد و گفت:دولت رفاه، دولت برابری است که در آن مقوله رفاه از آن همه بوده و مبحث بهداشت و درمان مورد توجه دولت ها قرار گرفته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و رییس مرکز بهداشت استان دولت یازدهم را دولت سلامت عنوان کرد و افزود:در این برهه زمانی فرمانداران نیز مسوول سلامت شهرستان ها هستند به طوری که سند تدبیر توسعه بر پایه بهبود سبک زندگی در جامعه و ارتقای نظام ارایه خدمات سلامت جامعه بوده و باید در این راستا تلاش همگانی به عمل آید.

تبریزی ادامه داد:باید شیوه زندگی خویش را تغییر دهیم زیرا استان ما در شیوع بیماری های قلبی و عروقی در مکان نخست قرار دارد لذا احداث ۱۹ مجتمع سلامت در دستور کار مجموعه علوم پزشکی قرار دارد.

در خاتمه اضافه می کنم شرکت کنندگان در این نشست مشترک از مجتمع های سلامت راه اندازی شده در کلان شهر تبریز بازدید به عمل آوردند.

1


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :