شورای اداری شهرستان تبریز در محل فرمانداری این شهر برگزار شد.


به گزارش تبریز من، در این جلسه که مسوولان دستگاه های اجرایی و اعضای ستاد انتخابات شهرستان تبریز حضور داشتند دستورهای پیش بینی شده جلسه شامل ساماندهی برگزاری انتخابات اسفند ماه سال جاری و برنامه های بهداشت و سلامت سطح شهرستان مورد بحث و بررسی حاضرین قرار گرفت.

نباید هیچگونه شایبه منفی به اذهان عمومی برسد

فرماندار تبریز با اشاره به اینکه شرایط این شهرستان برای تحقق حماسه سیاسی بسیار خاص و تاثیرگذار خواهد بود افزود:زیرا حوزه این شهرستان بزرگ ترین حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی بوده و حتی بیش از ۵۰ درصد بار اصلی این امر بر عهده مسوولان این شهرستان است، لذا هیات اجرایی انتخابات اسفند ماه به زودی تشکیل خواهد شد تا از ۲۱ و ۲۸ ماه جاری به ترتیب ثبت نام و آغاز به کار فعالیت های انتخاباتی مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی استارت خورد.
رحیم شهرتی فر ادامه داد:در اسفند ماه سال جاری حماسه سیاسی دیگری توسط مردم رقم خواهد خورد و به طور حتم این انتخابات منجر به تشکیل مجلس باعظمتی خواهد بود لذا با رعایت تمام مقررات انتخاباتی، نباید هیچگونه شایبه منفی در برگزاری آن به اذهان عمومی برسد. به موضوع تبلیغات در مدت قانونی نیز نظارت کافی به عمل خواهد آمد و فراتر از آنچه در قانون پیش بینی شده اجازه اجرا داده نخواهد شد، همچنین خوشبختانه سازمان زیباسازی شهرداری تبریز هم در خصوص نوع تبلیغات موقتی انتخاباتی تمهیداتی را اندیشیده است که حرکت شایسته ای می باشد.

photo_2015-12-09_15-43-38 [1600x1200] photo_2015-12-09_15-45-23 [1600x1200] photo_2015-12-09_15-45-33 [1600x1200] photo_2015-12-09_15-45-42 [1600x1200] photo_2015-12-09_15-45-46 [1600x1200]

وی در بخش دیگری از اظهارات خود خطاب به دادستان تبریز که در جلسه حضور داشت گفت:برخی از نامزدهای انتخابات گاهأ از دایره انصاف خارج می شوند و کلیات نظام را زیر سوال برده و موفقیت های صورت گرفته را سیاه نمایی می کنند که باید برخورد جدی با این عده صورت گیرد، زیرا نباید بدون سند و مدرک و به بهانه های مختلف هر کلامی را بر زبان بیاورند. در این رابطه امیدواریم برخی دیگر از نامزدهای عزیز حتی در مساجد نیز اقدام به تبلیغات زودهنگام و علنی نپردازند.
شهرتی فر در پایان اظهارات خود اضافه کرد:نامزدها باید دقت کنند که انتقاد باید سازنده باشد ولی نباید به هیچوجه تبلیغات زودهنگام صورت گیرد، زیرا نباید به خاطر منافع فردی، منافع ملی کشور توسط برخی ها خدشه دار گردد!

متخلفان انتخاباتی بدون نوبت مورد رسیدگی قرار می گیرند

دادستان عمومی و انقلاب تبریز هم دلیل حضور نماینده دستگاه قضایی در این جلسه را اینچنین تشریح کرد:این امر دخالت در امور اجرایی و نظارتی نیست زیرا رییس کل دادگستری استان نیز تاکید بر عدم دخالت در فرایند انتخابات دارند بلکه ما ۳ هدف عمده پیشگیری از وقوع جرم، رسیدگی به جرایم مباحث انتخاباتی و انجام استعلام های نامزدها را در تحقق حماسه سیاسی مدنظر قرار داده و وظیفه قانونی خود می دانیم.

خلیل اللهی ادامه داد:ماده ۶۷ به صراحت اشاره می کند که قوه قضاییه در تعامل با سایر واحدها و دستگاه های اجرایی در حد توان در امر پیشگیری از جرایم انتخاباتی دخالت خواهد نمود، همچنین طبق گزارشات رسیده، جوی آرام و بدون تشنج در خصوص برگزاری رویداد انتخابات جاری سطح استان وجود دارد که قابل توجه می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در جلسه شورای اداری شهرستان تبریز، تعداد شعبات رسیدگی کننده به تخلفات انتخاباتی در تبریز را دو شعبه و هر یک از شهرستان های استان یک مورد عنوان کرد و افزود:دادگستری آذربایجان شرقی به هیچ یک از موارد گروهی و جناحی ورود نخواهد کرد تا انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی در سلامت کامل برگزار گردد، لذا هرکس در این رابطه مرتکب تخلف گردد بدون نوبت مورد رسیدگی قرار گرفته و برخورد قانونی به عمل خواهد آمد زیرا در این راستا همه نامزدها و طرافداران آن ها باید شرایط برگزاری ایده ال انتخابات را رعایت نمایند.

با رعایت بهداشت فردی، آنفولانزا را ناکام خواهیم کرد

تشریح برنامه های بهداشت و کنترل سلامت سطح شهرستان تبریز هم دیگر دستور جلسه شورای اداری بود که در آن رییس مرکز بهداشت استان آذربایجان شرقی با اشاره به واهمه مردم از شیوع آنفولانزا گفت:سال گذشته شیوع این بیماری در منطقه شمال غرب کشورمان بالا بود به طوری که مرگ و میر زیادی را در استان ما باعث گردید، لذا فعلأ در آذربایجان شرقی موردی مشاهده نشده و امکانات و تجهیزات بیمارستانی در خصوص مقابله با این بیماری مهیا شده است.
دکتر تبریزی ادامه داد:بدین ترتیب این بیماری تا ۳ هفته آینده به استان ما خواهد رسید اما به هیچوجه جای نگرانی وجود ندارد زیرا با رعایت بهداشت فردی، سرایت آن به صفر خواهد رسید لذا شهروندان در این مدت از دست دادن و روبوسی خودداری نمایند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به ضرورت اصلاح شیوه زندگی امروز شهروندان پرداخت و افزود:در بهبود سبک زندگی خود در جامعه باید انواع موارد اصلاح نحوه زندگی را به انجام رسانده و به طور جدی عملی نماییم زیرا متاسفانه ۶۵ درصد کارمندان ادارات، ۴۲ درصد دانش آموزان و ۵۰ درصد زنان آذربایجانی چاق بوده و یا اضافه وزن دارند که باید فکری برای آن ها کرد، همچنین ابتلا به سرطان در رتبه اول استان ما قرار دارد…

در ادامه این جلسه مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط با امر انتخابات، نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با برگزاری حماسه سیاسی سال جاری را اعلام نموده و با فرماندار و دادستان تبریز به تبادل نظر پرداختند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :