فرماندار مرند با تایید شیوع تب برفکی در این شهرستان از تلاش همه جانبه نهادهای مسئول برای کاستن از ضرر مادی ناشی از این بیماری برای روستاییان خبر داد.

به گزارش تبریزمن، تقی کرمی با اشاره به اینکه تب برفکی در روستاهای مرند شیوع دارد، اظهار کرد: شدت انتشار این بیماری در سطح شهرستان بالاست و مدیریت شهرستان با همکاری نهادهای مسئول به ویژه اداره دامپزشکی تمام تلاش خود را برای مدیریت این مساله به کار می بندد.

وی با بیان اینکه اداره دامپزشکی برای کمک به روستاییان شهرستان مرند در موضوع تب برفکی زیر فشار شدیدی است، افزود:

نبود واکسن به عنوان مشکلی کلان باعث شده است که کارآیی تلاش های صورت گرفته برای کنترل بیماری کم باشد.

فرماندار مرند یادآور شد: متاسفانه همه احشام شهرستان مرند اعم از سبک و سنگین درگیر این بیماری کشنده هستند.

رئیس اداره دامپزشکی مرند نیز با تائید مشکل کمبود واکسن در این شهرستان گفت: با این وجود تاکنون ۸۵ هزار راس گوسفند و هشت راس گاو در شهرستان در مقابل تب برفکی واکسینه شده اند و مسئولان قول تهیه واکسن کافی در اسرع وقت را داده اند.

دکتر رضا رضامندی افزود: عوامل انسانی و کارشناسان دامپزشکی به شدت روستاها را رصد می کنند و نمونه برداری های لازم از این بیماری انجام شده است.

وی به دامداران و روستائیان توصیه کرد به منظور جلوگیری از شیوع بیماری از معدوم سازی غیر اصولی و غیر بهداشتی پرهیز کرده و دام های تلف شده را به صورت کاملا بهداشتی دفن کنند.

شهرستان مرند با بیش از ۲۳۵ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال غرب تبریز از کانون های مهم کشاورزی و دامپروری آذربایجان شرقی است.

گفته می شود تعداد کانون های روستایی درگیر تب برفکی در شهرستان مرند افزون بر ۲۰ روستاست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :