«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی روز جمعه به ارتش این کشور فرمان داد، در مواجهه با تهدیدهای روزافزون دشمنان، برای استفاده از تسلیحات هسته ای در هر زمانی آماده باشد.

به گزارش تبریزمن، کیم گفت، با توجه به اینکه دشمنان در حال تهدید بقای کشور هستند، کشور باید راهبرد نظامی اش را به یک «مبنای پیشگیرانه» تغییر دهد.

شورای امنیت سازمان ملل سه شنبه قطعنامه تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی تصویب کرد که گفته می شود، حاوی شدیدترین تحریم های دو دهه اخیر علیه کره شمالی است.

بر اساس این قطعنامه، فروش هرگونه سلاح به کره شمالی ممنوع شده است. از طرفی کلیه محموله هایی که وارد کره شمالی می شوند یا از این کشور به مقصد کشورهای دیگر فرستاده می شوند باید بازرسی شوند. ۱۶ فرد حقیقی و ۱۲ سازمان این کشور نیز به فهرست تحریم های سازمان ملل اضافه شدند.

پیش نویس تحریم های جدید علیه کره شمالی را هفته گذشته نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد به شورای امنیت ارائه و دولت چین نیز بلافاصله حمایت خود را از آن اعلام کرد.

کره شمالی حدود یک ماه قبل یک ماهواره به فضا پرتاب کرد که منتقدان پیونگ یانگ می گویند، این کشور از برنامه های پرتاب ماهواره به عنوان پوششی برای آزمایش موشک های بالستیک خود استفاده می کند.

حدود ۲ ماه قبل، کره شمالی از آزمایش موفقیت آمیز بمب هیدروژنی خبر داد.

این تحریم های جدید در واکنش به آزمایش این بمب و پرتاب ماهواره بر از سوی کره شمالی اعمال شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :