مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی در مجمع انتخابات هیات سوارکاری استان گفت : فرهنگ سازی و علمی گرایی نیاز سوارکاری آذربایجان شرقی است .

به گزارش تبریزمن، جمشید نظمی در مجمع انتخابات هیات سوارکاری استان گفت : فرهنگ سازی و علمی گرایی نیاز سوارکاری آذربایجان شرقی است .

نظمی تصریح کرد : برگزاری بیش از ۴۸ دوره کارگاه آموزش سوارکاری در رشته های پرش با اسب، هندلری، استقامت ، چابک سواری و قواعد زیبایی اسب در استان برگزار شده که بیش از ۳۰۰ مربی و چابک سوار در آنها شرکت کرده اند ولی ظرفیت سوارکاری استان بیشتر از این علمی تر شدن را می طلبد.

وی گفت: ارتقاء دانش مربیان و داوران در اولویت برنامه های هیات قرار باید داشته باشد .
نظمی اظهارکرد: رشته پرش با اسب در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری در استان داشته و هیات نیز در سالجاری مسابقات این ماده را در هفته مرحله برگزار کرده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره سوارکاری کلیبر در استان گفت : جشنواره سوارکاری کلیبر میتواند به عنوان الگوی ورزش روستایی در کشور تبدیل شود و با ساخت زیرساخت های ثابت و پیست سوارکاری و دیگر ملزومات در این منطقه توانایی و پتانسیل برگزاری جشنواره های بزرگ روستایی منطقه ای شمالغرب کشور را نیز دارد.

وی ادامه داد: این جشنواره باید توسعه پیدا کند و تبدیل به جشنواره منطقه ای شود.
محمد علی جاویدی با ۱۴ رای به سمت رئیس هیات سوارکاری آذربایجان شرقی انتخاب شد.
انتخابات هیأت سوارکاری استان آذربایجان شرقی با حضور جمشید نظمی مدیرکل اداره ورزش و جوانان آذربایجانشرقی ، مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری کشور ، دبیر و معاون فنی فدراسیون و سایر اعضاء مجمع انتخاباتی هیأت برگزار شد و محمد علی جاویدی برازنده با ۱۴ رای به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیأت سوارکاری استان آذربایجان شرقی انتخاب شد.

محمد علی جاویدی در خصوص اهداف خود در هیات سوارکاری آذربایجانشرقی گفت : استفاده از ظرفیت دانشکده های دامپزشکی استان ، باشگاهها ، پیشکسوتان ، توجه به مسائل علمی ، افزایش توان علمی مربیان و داوران در ۴ سال آینده خواهد بود.

وی تصریح کرد : تعیین تکلیف زمین سوارکاری خواجه ، احداث پیست سوارکاری در مجموعه ورزشی یادگار امام ره تبریز ، راه اندازی  چوگان در استان و تبریز ، وسعه کمی و کیفی کمیته های سوارکاری پرش ، استقامت و زیبایی و کنترل دوپینگ از دیگر اهداف هیات خواهد بود.

وی همچنین از ایجاد بانک اطلاعاتی جامعه اسب و مالکین در استان داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :