تقی زاده گفت: بهترین تصمیم ها از دل مشاوره های قوی بیرون می آید و بر همین اساس است که در دین مبین اسلام هم به این امر تاکید فراوانی شده است.

به گزارش تبریزمن، امیر تقی زاده در بازدید از مراکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده استان، افزود: هنوز بحث مشاوره و نقش و تاثیرگذاری آن در بین جوانان، در انتخاب مسیر زندگی و مخصوصا زندگی اجتماعی تبیین نشده و جوانان و خانواده ها خود را بی نیاز از آموزش و مشاوره در حوزه خانواده می دانند و تجربیات زندگی روزمره خود را ملاک تصمیم گیری قرار می دهند که این امر با تبیین جایگاه مشاوره می تواند به تغییر نگرش افراد جامعه به بحث مشاوره برگردد.

تقی زاده تصریح کرد: بهترین تصمیم ها از دل مشاوره های قوی بیرون می آید و بر همین اساس است که در دین مبین اسلام هم به این امر تاکید فراوانی شده است.

وی عدم دریافت مشاوره صحیح از طرف افراد واجد شرایط و پیچیدگی و بروز مسایل و آسیب های نو پدید در حوزه خانواده را از جمله مواردی دانست که اهمیت آموزش و بحث مشاوره را دوچندان نموده و گاها خانواده ها را با چالش جدی مواجه می کند.

تقی زاده بیان داشت: مولفه ازدواج و تشکیل خانواده یک مولفه چند بعدی بوده و رفتارهای اجتماعی متاثر از سایر شرایط اجتماعی هست و هر تصمیمی که به لحاظ حقوقی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در جامعه گرفته می شود خانواده و مخصوصا موضوع ازدواج جوانان از آن متاثر می شود.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان در ادامه توجه به بحث مشاوره های پیش از ازدواج برای جوانان، آموزش های پیش از ازدواج را از اولویت های اساسی این معاونت دانست و افزود: این دو مولفه زمینه ساز شکل گیری انتخاب آگاهانه هست.

در این دیدار مدیران مراکز مشاوره ازدواج و خانواده ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات ارزشمند مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان جناب آقای دکتر صبحی، خواستار ادامه حمایت های وزارت ورزش و جوانان از مراکز مشاوره شدند و تلاش برای اجباری نمودن آموزش های قبل از ازدواج را گام مهمی در جهت کاهش طلاق برشمردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :