مدیرکل فرودگاه های استان آذربایجان شرقی امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان به تشریح وضعیت موجود این مجموعه پرداخت.

به گزارش تبریزمن، مصطفی صفایی در ابتدای اظهارات خود، وظیفه این تشکیلات را ارتقای خدمات و موارد ایمنی ناوبری دانست و گفت:در ۱۸ ماه اخیر پیشرفت های قابل ملاحظه ای به انجام رسیده است که مهم ترین آن، افتتاح باند بتنی فرودگاه بین المللی تبریز بود و از استانداردهای بی نظیری در سطح کشور برخوردار می باشد و مقرر گردیده تا فرودگاه مهرآباد نیز با الگوپذیری از این طرح، عملیاتی گردد.

وی در ادامه از خرید دو دستگاه دیزل ژنراتور با اعتبار ۲۵ میلیارد ریالی برای مواقع ضروری قطعی برق خبر داد و افزود:تحقق این هدف باعث شد تا نگرانی های مسافران در مواقع قطعی ناگهانی برق برطرف شود زیرا قبلا در اینگونه مواقع حدود ۱۰ ثانیه وقفه به وجود می آمد اما اکنون با نصب اولین ژنراتورها برای نخستین بار در فرودگاه تبریز در سایر فرودگاه ها نیز اجرا خواهد شد تا فعالیت های مربوطه بدون هیچگونه وقفه تسهیل شده و زیر بار رود.

photo_2016-02-07_03-25-16

صفایی همچنین از خرید ماشین برف روب آلمانی با اعتبار ۳۰ میلیارد ریالی جهت مقابله با ایام برف و یخبندان سخن به میان آورد و اضافه کرد:این اقدام نیز برای اولین بار در سطح فرودگاه های کشورمان عملیاتی می گردد زیرا کاهش دمای هوای شهر تبریز، ضرورت تهیه این نوع ماشین آلات را ایجاب می کرد به طوری که در گذشته با مشکلات عدیده ای در این باره مواجه بودیم اما اکنون تیغه های قوی این دستگاه اجازه وقوع مشکلات احتمالی را سلب خواهد نمود.

ارتقای خدمات فرودگاهی نیز از دیگر مواردی بود که مدیرکل فرودگاه های استان به آنها اشاره کرد و افزود: در این راستا احداث پارکینگ طبقاتی در دستور کارمان قرار گرفت تا این نوع خدمات پس از چند سال بلاتکلیفی محقق گردد، لذا به غیر از فرودگاه مهرآباد که از این امکانات برخوردار است همزمان با فرودگاه های شیراز و مشهد آغاز به فعالیت نموده و انتظار داریم تا زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسد که در آن سازه ای شکیل و مدرن در ۳ طبقه و ۴ سطح با ۱۱ هزار مترمربع وسعت و گنجایش ۴۸۵ خودرو در نظر گرفته شده است.

وی ایرساید و لندساید فرودگاه تبریز را بسیار قابل قبول و استاندارد دانست و گفت:در طراحی ترمینال و سایر موارد از شهرهای تهران و مشهد پیشی گرفته ایم و در تفاهم نامه اخیر نیز اگر اسمی از فرودگاه تبریز به میان نیامد به این خاطر بود که ما کارهای مربوطه را انجام داده و نقصی در این زمینه وجود ندارد.

و اما جملات کلیدی صفایی در بین خبرنگاران:

• فرودگاه تبریز باید به هاب منطقه تبدیل شود

• به غیر از ۲ فرودگاه کشور، بقیه آنها سودده نیستند

• در ۹ ماه اخیر حدود یک میلیون و ۱۱۰ هزار مسافر جابجا شده اند

• روزانه حدود ۳۰ پرواز از فرودگاه تبریز انجام می گیرد

• خرید هواپیماهای جدید، دغدغه شرکت فرودگاه هاست

• احداث ۵ پارکینگ هواپیما جزو برنامه های آتی ماست

• در رتبه ششم در بین فرودگاه های کشور قرار گرفته ایم

• توسعه ترمینال های فرودگاه از اولویت های ماست

خبرنگاران رسانه های گروهی پس از این نشست، به همراه مصطفی صفایی از پروژه های در حال ساخت این مجموعه از جمله پارکینگ طبقاتی بازدید به عمل آورده و در جریان پیشرفت آنها قرار گرفتند.

photo_2016-02-07_03-25-24


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :