به گزارش تبریزمن، یک سایت عربستانی به نقل از یک منبع آگاه در کنفدراسیون فوتبال آسیا نوشت که با توجه به آنکه ایران تا الان میزبان های خود در لیگ قهرمانان آسیا را مشخص نکرده است توسط AFC از لیگ قهرمانان کنار گذاشته می شود و مدعی شد محرومیت های دیگر در انتظار تیم های ایرانی است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از اختلاف فوتبالی که بین ایران و عربستان به وجود آمد تصمیم گرفت که بازیهای نمایندگان دو کشور در لیگ قهرمانان آسیا را در کشور بی طرف برگزار کند؛ تصمیمی که سعودیها را خوشحال کرد چرا که پیشنهاد خود آنها بود اما تیم های ایرانی و فدراسیون فوتبال ایران از چنین تصمیمی راضی نیستند و اعتراض خود را بیان داشته اند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تا ۲۵ مارس به دو کشور ایران و عربستان فرصت داده بود که میزبان های خود در لیگ قهرمانان آسیا را مشخص کنند. با وجود آنکه این تاریخ به پایان رسیده است اما فدراسیون فوتبال ایران هنوز هیچ کشوری را به عنوان میزبان پیشنهاد نداده است و این ابهامات زیادی را به وجود آورده است.

روزنامه السبق عربستان به نقل از یک منبع آگاه در AFC مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد دارد تیم های ایرانی را از لیگ قهرمانان آسیا کنار بگذارد و محرومیت های دیگری را برای آنها در نظر بگیرد چرا که تا الان به خواسته AFC پاسخ نداده اند و هیچ کشوری را به عنوان میزبان خود انتخاب نکرده اند.

به گزارش ایسنا، تیم های عربستانی دو کشور قطر و امارات را به عنوان میزبان بازیهای خود با نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا معرفی کرده اند این درحالی است که تیم های ایرانی هنوز به صورت رسمی میزبان خود را انتخاب نکرده اند. البته ذوب آهن در نامه ای که به فدراسیون فوتبال ایران نوشته است تاکید کرده که اگر فدراسیون فوتبال با بازی در کشور ثالث موافقت کند آنها ترجیح می دهند که بازیشان با نماینده عربستان در استرالیا برگزار شود. این درحالی است که هنوز فدراسیون فوتبال ایران با وجود آنکه مهلت AFC به پایان رسیده است اما هیچ واکنشی از خود نشان نداده است.

روزنامه الریاض هم نوشت که فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته است زمان انتخاب میزبان را به تاخیر اندازد که این با مخالفت AFC همراه شده است.

نکته دیگری که بسیار مورد توجه رسانه های عربستانی است عدم معرفی کشور میزبان از سوی فدراسیون فوتبال ایران است، عربستانی ها تاکید بسیاری بر زمان معرفی میزبان ها دارند و عنوان می کنند با توجه به اتمام مهلت زمان معرفی کشور میزبان، هنوز ایرانی ها اقدام به این موضوع نکردند.

01098709

طبق مهلت کنفدراسیون فوتبال آسیا، روز پنجشنبه ۲۵ مارس آخرین زمان معرفی کشورهای میزبان بود. نکته جالب در این باره این است که رسانه های عربستانی عنوان می کنند با وجود اعلام مسئولان باشگاههای ایرانی مبنی بر حضور در کشورهایی مانند ازبکستان و استرالیا و … خبرهای غیررسمی حکایت از تمایل ایرانی ها برای میزبانی بازی های خود در شهرهای دوحه و دوبی دارند.

البته این تصمیم به سود آنهاست چرا که تیم های عربستانی تمایل دارند در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس بازی کنند و به همین دلیل مسئولان باشگاه های ایرانی بحث حضور در ازبکستان و استرالیا را پیش کشیده اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :