تیم فوتبال تراکتورسازی در این فصل با مشکلاتی روبه رو شد تا این تیم روند رو به رشد خود را از دست دهد و کمی از قهرمانی لیگ برتر و هدف اصلی که باشگاه داشت دور بماند.

تبریزمن، سرویس ورزشی؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز اول فصل را با یارگیری مناسبی که انجام داد نشان داد، امیر قلعه نویی فکرهای خوبی در سر دارد، این تیم تمرینات خود را با بازیکنان جذب شده جدید و بازیکنان فصل گذشته آغاز کرد و همه از این تیم به عنوان یکی از شانس های قهرمانی نام بردند.

این تیم در ادامه با مشکلاتی مواجه شد که مشکلاتی از جمله آماده نشدن ورزشگاه یادگارامام که پس از کش و قوس های فراوان این تیم مجبور شد ورزشگاه اختصاصی خود را برای میزبانی از دیگر تیم ها آماده کند و این تیم بازی هایی را در این استادیوم انجام داد ولی نتایج قابل توجهی دریافت نکرد که به عقیده اکثرا بازیکنان عدم نتیجه گیری در این زمین را، یکسان بودن محل تمرین و مسابقه دانستند.

تیم تراکتورسازی بازی های خود را به مرور انجام داد و در پایان فصل به مقام نائب قهرمانی نیم فصل رسید و این تیم در نیم فصل احمد نوراللهی و امید عالیشاه را از تیم رقیب جذب کردند و در عوض سروش رفیعی بازیکن موثرشان را پس از اتمام سربازی از دست داده و به تیم رقیب دادند، آنها بیگ زاده و سجاد شهباززاده را نیز جذب کردند و تیم تراکتورسازی بیش از پیش به تیم قدرتمند تبدیل شد.

چند هفته ای از نیم فصل اول نمی گذشت که شاگردان امیر قلعه نویی خودشان را برای رویارویی با تیم رقیب یعنی پرسپولیس آماده می کردند که خبری در حد شوک به این تیم وارد شد، خبری مبنی بر اینکه تیم تراکتورسازی از نقل و انتقالات بازیکنان محروم شد و آنها نمی توانند از بازیکنان جدید استفاده کنند و عملا این بازیکنان تا پایان فصل با دیگر تیم ها نیز نمی توانند قرارداد ببندند و تراکتوری ها با این شرایط و با وجود بازیکنان مصدوم و نبود چند بازیکن محروم به مصاف پرسپولیس صدرنشین رفتند.

اما نکته مهم اینجاست که تیم تراکتورسازی با این شرایط وضعیتی بسیار سخت در فصل آینده  خواهد شد چرا که آنها علاوه بر اینکه از این ۴ بازیکن در فصل آتی هم نمی توانند استفاده کنند، حتی نمی توانند خرید جدیدی هم انجام دهند و قرارداد ۹ بازیکن این تیم از جمله، ادینهو، خالد شفیعی، سعید آقایی، فرزاد حاتمی، کرار، بنگر، نوری، اخباری و شریفی(پایان خدمت سربازی این دو بازیکن) آخر فصل جاری نیز به اتمام خواهد رسید.

اگرچه مشکل بازیکنان جدید هم حل شود، با این وضعیت هم تا شروع فصل آینده سربازی نوراللهی بازیکن سرباز این تیم نیز تمام می شود و وی مجبور است دوباره به پرسپولیس برگردد و دلیل آن هم مدت سربازی وی است که ۷ ماه می باشد.

معضلات تراکتوری ها در اینجا خاتمه نمی یابد، علاوه بر این مشکلات، مشکل اصلی این تیم پایان قرارداد امیر قلعه نویی و کادرفنی تیم تراکتورسازی در آخر فصل می باشد.

با این شرایط مدیریت باشگاه و اعضای هیات مدیره تصمیمی را از الان برای این موضوع اتخاذ کنند، حدالامکان در رابطه با بازیکنان می توانند از بازیکنان آکادمیک و بومی و تیم امید و جوانان که جدیدا توسط مدیریت باشگاه به نظم افتاده استفاده کرده و با شناسایی و پرورش بازی کنان جدید از آنها برای فصل جدید استفاده کند تا هم نیازی به بازیکنان سالخورده نداشته باشند و هم نیازی به بازیکنانی با هزینه های گزاف.

این را می توان از  باشگاه استقلال تهران به خصوص در دربی تهران مشاهده کرد که با اعتماد به جوانان می توان دست به کارهای بزرگی زد.

این را نیز باید خاطر نشان کرد اطلاعات قرارداد بازیکنان و مربیان از سایت سازمان لیگ دریافت شده است.

برای اطلاع از قراردادهای بازیکنان تیم تراکتورسازی اینجا کلیک کنید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :