دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی گفت: فضای مجازی در حال حاضر تمام شرایط زندگی خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده که باید برای برون رفت از چنین وضعیتی برنامه های بنیادی و اصولی پیش بینی شود.

به گزارش تبریزمن، محمدعلی نصرتی روز سه شنبه درنشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان ورزقان، با تاکید بر اینکه دشمن با تمام ترفندهای خود در معرفی انواع مواد مخدر در فضای مجازی جوانان ما را نشانه رفته است، افزود: محل تقابل ما با دشمن بی صداست و قربانیان این قصه خانواده های ما هستند که متاسفانه هیچ کار مهم و هدفمند و بازدارنده ای را در این خصوص انجام نمی دهیم و باید مسئولین این امر مهم را جدی بگیرند.

وی، بیکاری و پذیرش نکردن جمعیت ۵۰ هزار نفری معتادان استان را بزرگترین مشکل شورای هماهنگی استان دانست و گفت: تا این لحظه ۶۵۰ نفر از معتادان بعد از پاکی به کار مشغول شده اند.

نصرتی، با اشاره به اینکه در آذربایجان شرقی ۳۰ باب مرکز نگهداری ترک اعتیاد برای دو هزار نفر از معتادان شناسائی شده خدمات رسانی می کنند، از خانواده و اقوام بقیه معتادان خواست جهت ترک اعتیاد همکاری های لازم را انجام دهند.

وی گفت: بر اساس تفاهم نامه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، بعد از معرفی معتادان به کمپ ترک اعتیاد تا زمان پاک شدن از خانواده های آنها حمایت مالی می شود.

شهرستان ورزقان با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری تبریز مرکز استان واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :