مدیر کل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: فضای محدود مهمترین مانع توسعه فرودگاه سهند بوده که باید در این زمینه اقدام اساسی انجام شود.

به گزارش تبریزمن، مصطفی صفائی روز پنجشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس جدید فرودگاه سهند افزود: این فرودگاه هم اکنون با حدود ۵۰ هکتار کوچکترین فرودگاه کشور بوده که برای استاندارد سازی فضای فرودگاهی آن باید وسعت اراضی این فرودگاه به ۱۵۰ هکتار برسد.

وی اظهارکرد: این اداره کل در حال پیگیری تصویب طرح جامع فرودگاه سهند با چشم انداز ۲۰ سال آینده بوده که در این چشم انداز اراضی فرودگاه باید به ۵۰۰ هکتار برسد و طبق قانون، تملک اراضی فرودگاه ها برعهده استان مربوطه و تهیه طرح جامع نیز برعهده شرکت فرودگاه های کشور است.

مدیرکل شرکت فرودگاه های آذربایجان شرقی یادآورشد: راه اندازی ایستگاه سوخت رسانی در فرودگاه سهند از دیگر محورهایی است که با ایجاد آن پروازهای این فرودگاه مجدد از سرگرفته می شود.

صفائی، ادامه داد: فرودگاه سهند، فرودگاهی فعال بوده که به دلیل نبود مسافر و به صرفه نبودن پرواز هواپیماها، پروازی در آن انجام نمی شود.

وی، از افزایش ۴۰ درصدی پروازها و ۳۰ درصدی مسافران در فرودگاه تبریز طی سال جاری نسبت به مدت مشابه خبر و ادامه داد: در چهار ماه سال جاری حدود ۱۴۰ هزار مسافر توسط پروازهای این فرودگاه جابجا شده اند.

صفائی، افزود: هم اکنون ماهانه یک هزار و ۲۰۰ پرواز در فرودگاه تبریز انجام می شود و بسیاری از شرکت های هواپیمائی کشور در این فرودگاه فعال هستند.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار آذربایجان شرقی و فرماندار مراغه نیز در این آیین گفت: فرودگاه سهند از موقعیت ویژه ای در استان برخوردار بوده و می تواند به ساکنان شهرهای واقع در جنوب استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی خدمات ارایه کند.

ظفر محمدی، افزود: در زمان حاضر ایستگاه سوخت رسانی فرودگاه سهند توسط شهرداری در حال احداث بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: مسئولان این شهرستان تمام توان خود را برای تحقق طرح جامع فرودگاه سهند انجام می دهند تا بتوان پروازهای این فرودگاه را مجدد از سرگرفت.

در این آئین محمد حاجی پور به عنوان رئیس فرودگاه سهند معرفی و از خدمات محمد قراملکی قدردانی شد.

باند فرودگاه سهند به طول سه کیلومتر و عرض آن ۳۰ متر بوده و دارای پارکینگ هواپیما به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و محوطه سازی است.

فرودگاه سهند در سال ۱۳۷۴ تاسیس شده و تنها فرودگاه اقماری آذربایجان شرقی محسوب می شود که در جنوب استان و در حد فاصل شهرهای مراغه و بناب قرار گرفته است.

باند فرودگاه سهند در سال ۹۲ با بهسازی سطوح پروازی امکان فرود هواپیمای فوکر ۱۰۰ را دارد.

شهرستان مراغه با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۷ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :