سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی از فعالان اقتصادی استان خواست از فرصت پیش آمده برای انجام مذاکرات مستقیم با کشورهای اروپایی در جهت نوسازی و تقویت واحدهای تولیدی استفاده کنند .

به گزارش تبریزمن، احمد محمد زاده روز سه شنبه در نشست هیات اقتصادی جمهوری چک با فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی با دعوت از وزیر صنعت و تجارت چک برای حضور درهمایش فرصت های سرمایه گذاری استان، اظهارکرد: حضور این هیات در نخستین روزهای پساتحریم درایران و امضای سند همکاری در تهران نوید بخش تقویت همکاری هاست.

وی با اشاره به اینکه سرکنسول جمهوری چک درایران با زبان استانبولی آشناست، گفت: این موضوع امتیازی برای افزایش همکاری ماست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تبریز هم با اشاره به اینکه ایران تمامی شرایط و قوانین مناسب تجاری را برای افزایش همکاری های خارجی تدوین کرده است، گفت: برای مشارکت و سرمایه گذاری شرکت های خارجی ضمانت لازم از طریق بیمه های معتبر داده می شود.

صمد حسن زاده با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی با توجه به ظرفیت های صنعتی و علمی موقعیت مناسبی برای سرمایه گذاری دارد، خاطرنشان کرد: از نظر معادن مس، آلومینا، طلا و سنگ های تزئینی دراین استان ذخایر مناسبی وجود دارد.

وی با اشاره به ظرفیت های این استان در زمینه صنایع چرم ، لوازم خانگی ، راه و ساختمان ، صنایع شیشه، گفت: ۱۰ درصد صادرات غیر نفتی کشور از این استان صادر می شود.

حسن زاده با بیان اینکه آذربایجان شرقی به جهت هم مرز بودن با عراق، ارمنستان، ترکیه و جمهوری آذربایجان موقعیت استراتژیک مناسبی دارد، افزود: منطقه آزاد ارس و شهرک سرمایه گذاری خارجی از استعداهای اقتصادی این استان است که نقش مهمی در جدذب سرمایه گذاری خارجی دارد.

وی با اعلام اینکه برای سرمایه گذارهای خارجی معافیت های مناسب در نظر گرفته می شود ، نسبت به همکاری های صنعتی و علمی با جمهوری چک اعلام آمادگی کرد.

درحاشیه این همایش، نشست های تخصصی در بخش های مختلف اقتصادی با حضور فعالان اقتصادی استان آذربایجان شرقی و جمهوری چک برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :