مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان‌شرقی از فعالیت نخستین شهرک سرمایه‌گذاری کشور در تبریز خبر داد و گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی استان از بیشترین بودجه استانی در میان شهرک‌های کشور استفاده می‌کند.

به گزارش تبریزمن، مرتضی نیرومنداسکویی صبح امروز در جلسه رفع موانع تولید اظهار داشت: در کل کشور، آذربایجان‌شرقی بیشترین اختصاص بودجه استانی را به شهرک‌ها اختصاص داده است به طوری که در سال گذشته ۱۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته است که از این رقم ۲٫۵ میلیارد تومان به شهرک سرمایه‌گذاری خارجی اختصاص یافت.

وی افزود: در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی مشکل خاصی نداریم، این شهرک دارای ۲۶۱ هکتار وسعت است که ۱۶۲ هکتار زمین قابل واگذاری بوده و تاکنون ۱۵۲ قرارداد واگذاری منعقد شده است.

نیرومند تعداد پروانه فعالیت صادر شده در شهرک سرمایه‌گذاری خارجی را ۸۹ مورد عنوان کرد و ابراز داشت: در این شهرک ۸۲ واحد فعال وجود دارد و در واقع ۹۲ درصد واحدهای شهرک سرمایه‌گذاری خارجی فعال هستند؛ در مجموع هفت واحد غیرفعال در این شهرک به دلیل فقدان نقدینگی و نبود بازار  وجود دارد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه آب مورد نیاز شهرک ۶۳ لیتر بر ثانیه است که حدود ۶۰ لیتر برثانیه تامین شده و سه لیتر بر ثانیه کمبود وجود داد، تصریح کرد: برق مورد نیاز شهرک نیز ۳۶ مگاوات است که ۲۰ مگاوات تامین شده و ۱۶ مگاوات کمبود وجود دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۶۱ واحد مستقر در شهرک با ظرفیت زیر ۵۰ درصد، ۱۲ واحد بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۹ واحد نیز با ظرفیت بیش از ۷۰ درصد فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به شرایط بخشودگی جرائم واحدهای تولیدی توضیح داد: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شرکت‌هایی که ۷۰ درصد اصل بدهی خود را پرداخت کنند ۷۵ درصد جرائم و واحدهایی که ۱۰۰ درصد بدهی خود را پرداخت کنند ۹۰ درصد جرائم آنها مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.

 

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :