نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: فعالیت های صنعتی زمینه ساز گردش چرخ های اقتصاد و اشتغال می شوند.

به گزارش تبریزمن، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی، آیت الله محسن مجتهد شبستری سه شنبه در دیدار جمعی از کارکنان شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی در آستانه روز حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: صنعتگری کار مقدسی است و واژه صنعت هشت بار در قرآن تکرار شده است. هر چقدر صنعت فعال تر باشد چرخ های اقتصاد و اشتغال نیز به گردش در خواهد آمد.

وی در ادامه خاطر نشان شد: در شرایطی که اقتصاد مملکت به هر دلیلی دچار مریضی شود،  احساس بیشتری به فعال بودن تولید و صنعت می شود و به این دلیل رهبر معظم انقلاب با درک شرایط موجود سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: هر چند در سال های گذشته اقدام چندانی در عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی نشده بود ولی در سال جاری حرکت های خوبی شروع شده و تحرکات خوبی را در زمینه اقتصاد مقاومتی شاهدیم.

وی با بیان اینکه راه نجات کشور در جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: باید شرایط و ساز و کار لازم برای اقدام و عمل از سوی همه بخش ها فراهم گردد.

آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد:‌ کاهش بروکراسی، جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل، حل مقررات مربوط به صادرات و معدوم کردن کالاهای مکشوفه قاچاق از جمله اقداماتی است که در دولت و مجلس انتظار می رود.

وی تصیح کرد: در مقابل نیز تولیدکنندگان باید به مرغوبیت و استانداردسازی محصولات تولیدی خود چه برای مصرف داخل و چه برای صادرات توجه داشته باشند زیرا استاندارد سازی تولیدات مسئله ای حیاتی است و اگر رعایت نشود، به لحاظ ایمنی خطراتی را ایجاد می کند و علاوه بر آن حیثیت کشور را نیز لطمه دار می سازد.

امام جمعه تبریز بر توجه به بازاریابی و بسته بندی خوب محصولات داخلی تاکید و اضافه کرد: رشد صنعت و تولید عامل عمده اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی بوده و امیدواریم شهرک های صنعتی نیز هر چه بیشتر فعال شده و همه ساله شاهد پویایی آن و اقتصاد کشور باشیم.

آیت الله مجتهد شبستری در پایان بر لزوم توجه به مسایل فرهنگی و مذهبی در کنار کار اقتصادی در حال انجام در واحدهای تولیدی تاکید کرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :