نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: واحدهای تولیدی غیرآلاینده منطقه کجاآباد تبریز در صورت تایید سازمان محیط زیست می توانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

به گزارش تبریزمن، محمد حسین فرهنگی سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری دومین جلسه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی منطقه کجاآباد تبریز اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حمایت از واحدهای مستقر در محدوده های شهری بدنبال تسهیل بسترهای قانونی هستند.

نماینده مردم تبریز، ‌آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تلاش می کنیم با تصویب قوانین رفع موانع تولید واحدهای مستقر در محدوده های شهری نیز ساماندهی شوند چرا که معتقدیم افزایش فعالیت های تولیدی از نیازهای اصلی کشور برای حل مشکل بیکاری و رشد اقتصادی است.

وی با اشاره به برخی از مواد قانونی در خصوص فعالیت چنین واحدهای تولیدی گفت: طبق ماده ۵۵ قانون رفع موانع تولید، ادامه فعالیت واحدهای تولیدی موجود و دارای مجوز از مراجع قانونی در حریم شهر ها و کلان شهرها و محدوده روستاها در صورتی که به تشخیص سازمان محیط زیست آلاینده نباشند بلامانع خواهد بود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: عین همین ماده قانونی در منطقه کجاآباد قابل استفاده بوده و واحدهای تولیدی غیر آلاینده این منطقه با نظر سازمان محیط زیست می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :