رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی از فعالیت ۱۱ کارگروه در حوزه هنری استان خبر داد و گفت: نگاه حوزه هنری استان به کارگروه‌ها نگاهی رفیع و بنیادین است.

به گزارش تبریزمن، حسن میلانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در طول سال ۹۴ به سال دولت، ملت، همدلی و همزبانی مزین بود، ۱۱ کارگروه تخصصی تصویرسازی، کاریکاتور، عکاسی، طراحی و نقاشی، موسیقی، طنز، شعر، داستان، ادبیات پایداری، تاریخ شفاهی و هنرهای قرآنی در حوزه هنری استان در راستای تحقق شعار سال فعالیت می‌کردند.

وی افزود: کارگروه‌های تخصصی فوق با برپایی نشست ها و جلسات تخصصی با رویکرد حوزه هنری در سال جاری که تولید محور بود، توانستند همت خود را جهت تولید آثار ارزشی و فاخر هنری به کار گیرند.

میلانی برگزاری نمایشگاه‌های عکس، تصویرسازی، گرافیک، خوشنویسی، برگزاری هفتمین سوگواره ادبی بغض واژه، گردهمایی پژوهشی ادبیات و موسیقی عاشیقلار، نقد و بررسی فیلم، رونمایی و نقد و بررسی کتاب‌های گزیده اشعار حاج مایل علی اف، مسافران آسمانی، از خامنه تا خرمشهر و … را از برنامه‌های کارگروه‌های ۱۱گانه حوزه هنری استان در سال ۹۴ عنوان کرد.

وی ادامه داد: نگاه حوزه هنری آذربایجان‌شرقی به کارگروه‌ها نگاهی رفیع و بنیادین است و مسئولان کار گروه‌ها برای کادر‌سازی فرهنگی اقدامات شایسته ای را از خود نشان دادند.

میلانی با بیان اینکه سال ۹۴ از دو منظر دیگر سالی بسیار پر بار برای حوزه هنری استان بود، خاطر نشان کرد: برگزاری کنگره بین المللی بزرگداشت استاد شهریار و نهمین جشنواره دست‌های کوچک دعا و حضور موفق در چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز حوزه هنری استان‌ها در اصفهان از جمله کارهای ماندگار و شاخصی بود که توسط حوزه هنری آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

وی همچنین با بیان اینکه در سال ۹۴ رویکرد حوزه هنری استان توجه به سند چشم انداز ۱۴۰۴ بود، افزود: در سال جاری آثاری که در حوزه هنری توسط هنرمندان تولید شد اعم از شعر، داستان، فیلم کوتاه، کاریکاتور، نقاشی و … نگاهی به جشنواره هنری ایران آینده و افق ۱۴۰۴ داشتند.

 رئیس حوزه هنری استان با تاکید ببه اینکه امروزه همه به این نتیجه رسیده ایم که با زبان هنر می‌توان آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد، اضافه کرد: بر این اساس هنرمندان وظایف خطیری بر عهده دارند و باید بتوانند با استفاده از آموزه‌های قرآنی راهکارهای برون رفت از مشکلات را به جامعه ارائه دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :