از اختراع دکتر سعید دباغ نیکوخصلت، قهرمان ملی و مدرس بین المللی ورزش طی مراسمی باشکوه در تبریز رونمایی گردید، لذا فوتبالیست های کشورمان از این پس به راحتی و با خیال آسوده شوت خواهند زد.

به گزارش تبریزمن، در این مراسم که امروز در تالار پتروشیمی تبریز و با حضور تعداد کثیری از مسوولان شهری و استانی، قهرمانان ورزشی و علمی، نمایندگان ادوار گذشته مجالس خبرگان و شورای اسلامی و شهروندان تبریزی برگزار گردید دستگاه جدید بدنسازی ویژه شوت فوتبال که حاصل تلاش ۷ ساله وی می باشد مورد استفاده قرار گرفت.

رییس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز در این خصوص گفت:علی رغم اینکه حدود ۱۰ دستگاه مشابه قبل از این دستگاه ساخته شده است اما، این دستگاه جدید می تواند در مدت زمان کوتاه، عضلات پا را به صورت اصولی تقویت نماید.

دکتر نیکوخصلت افزود:این دستگاه دقیقأ مقاومت همان ناحیه از بدن را تقویت می کند که هنگام شوت زدن در مسابقات، همان ضربه به عضلات شکم و پای بازیکن وارد می گردد و به صورت دیجیتالی جزییات آن به نمایش در می آید.

nejati-4098

بدنساز سابق تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز تاکید کرد:این دستگاه به بدن فشار منطقی وارد می کند اما خوشبختانه آسیبی به آن در اثر ضربات شدید شوت به عضلات بدن به ویژه پا وارد نمی سازد.

دبیر هیات مدیره باشگاه ورزشی شهرداری تبریز در پایان اظهارات خود ابراز امیدواری کرد تا با تبدیل فرآیند تکنولوژی به ثروت، مقدمات صادرات دستگاه جدید شوت فوتبال فراهم گردد.

در این مراسم باشکوه همچنین، تمرینات آزمایشی دستگاه مذکور توسط تعدادی از نوجوانان فوتبالیست انجام گردید و حضار به حقیقت نهفته در آن که حاصل تلاش دکتر نیکوخصلت با همکاری دانشگاه تبریز است پی بردند که بی نظیر می باشد.

حضور پرتعداد شهروندان تبریزی در یک صبح آدینه به همراه تجلیل از پدر، مادر و همسر دکتر نیکوخصلت هم از دیگر مواردی بود که در آیین رونمایی از اختراع جدید و فوق العاده مدیر فنی و مربی تیم های ملی کاراته کشور به چشم خورد که مایه مباهات آذربایجانی هاست.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :