به گزارش تبریزمن، تیم شهرداری تبریز سرانجام پس از کش و قوس های فراوان و وارد کردن استرس به فوتبالدوستان استان در هفته های پایانی لیگ برتر، توانست با برتری در مجموع دو بازی رفت و برگشت پلی آف و به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف تک سهمیه فوتبال آذربایجان در رقابت های لیگ یک را حفظ کرده و تقدیم قدیمی ترین تیم فوتبال استان، ماشین سازی تبریز کند.

 مدیریت، کادرفنی و بازیکنان این تیم برای حصول این موفقیت و حفظ آبروی فوتبال استان تلاش کرده و زحمت کشیده اند که جای تقدیر و سپاس داشته و نیازمند قدردانی می باشد. با این حال سرمربی تیم، خداداد عزیزی پس از کسب برتری در مجموع دو بازی مقابل استقلال اهواز زبان بر انتقاد از وضعیت شهرداری و آه و ناله گشوده و به دفاع یکطرفانه از عملکرد خود پرداخته است ( لینک مصاحبه با فارس) . علی رغم تمام نکات ذکر شده در بالا، یادآوری برخی نکات به سرمربی تیم شهرداری خالی از لطف نمی باشد.

خداداد عزیزی با بیان این نکته که دوران حضور وی در تیم شهرداری تبریز، یکی از بدشانس ترین دوران مربیگری او بوده است، به نوعی تعجب همگان را بر می انگیزد. غزال تیزپای فوتبال ایران در چند سال کوتاه سرمربیگری خود به غیر از اخراج، کناره گیری، کتک کاری و کارهای عجیب و غریب چه افتخاری کسب کرده و شانس آورده که این بار دوم باشد؟

از طرف دیگر اعلام این نکته که ” هنوز با شهرداری مذاکره نکرده ام ” و ” اگر قرار باشد در این تیم بمانم باید تیمی قوی آماده سازیم که مدعی صعود به لیگ برتر باشد نه کاندیدای سقوط ” باید بگوییم که این حرفا کاملا یک طرفانه بوده و جای بحث دارد.

از کجا معلوم که که تبریزی ها خواهان مذاکرده با شما باشند و اصلا علاقه ای به ادامه فعالیت فوتبالی شما در این شهر وجود دارد یا خیر؟ تیم ماشین سازی تبریز که فصل آینده جای شهرداری را در رقابت های لیگ دسته یک خواهد گرفت، با سیاست بومی سازی خود، مطمئنا از مربیان با تجربه و خوش سابقه ی بومی که با تعصب و غیرت برای این تیم کار کرده و از جان مایه بگذارند یا مربیان غیربومی مطرح و بزرگی که سابقه خوبی در این فوتبال داشته باشند استفاده خواهد کرد.

1 (22)

همچنین تیم هایی مثل گسترش فولاد در گذشته ثابت کرده اند که برای لیگ برتری شدن استفاده از بازیکنان بومی در تیم نه تنها کار را سخت تر نمی کند، بلکه تعصب و تلاش دو برابر این بازیکنان باعث بهبود عملکرد تیم در راستای نیل به اهداف خود می شود. مطمئنا تیم ماشین سازی با استفاده از بازیکنان خوب و جوان بومی و چند بازیکن با تجربه غیربومی با قدرت تمام فصل آینده را برای قرار گرفتن در بهترین جایگاه ممکن سپری خواهد کرد.

یادآوری این نکته خالی از لطف نیست که تیم شهرداری تبریز از ابتدای فصل برای کسب جایگاه درخور شان مردم آذربایجان با بودجه ای که حتی از بودجه برخی تیم های لیگ برتری نیز بیشتر بود بسته شده و ذکر این نکته از طرف سرمربی تیم که ” تیم شهرداری تبریز برای لیگ دسته ۲ بسته شده بود ” کم لطفی محض می باشد.

فراموش نکنیم زمانی که خداداد عزیزی به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد، شهرداری به هیچ وجه تصور هم نمی کرد زمانی برای بقا در لیگ یک باید در دوبازی پلی آف شرکت کرده و از حیثیت فوتبال آذربایجان با چنگ و دندان دفاع کند. این نتایج کادرفنی جدید در نیم فصل دوم بود که تیم رده هفتمی شهرداری را به این حال و روز انداختند.

مگر همین آقای عزیزی نبودند که در بدترین روزهای تیم شهرداری در حال مصاحبه های طوفانی علیه سرمربی خارجی تیم ملی بودند و انگار فراموش کرده بودند که وظیفه اصلی ایشان هدایت شهرداری تبریز و موفقیت این تیم در مسابقات است.

DSC_0122

از طرف دیگر امکانات عالی تمرینی و رفاهی به همراه حمایت های همه جانبه مسئولین سازمان ورزش شهرداری تبریز، در نظر گرفتن بهترین اردو ها در کمپ هایی که تیم های لیگ برتری هم به ندرت میتوانند در انها حضور یابند و حتی انجام بازی تدارکاتی با تیمی همچون پرسپولیس، بهترین شرایط را برای بازیکنان و کادرفنی تیم شهرداری تبریز ایجاد کرده است که مطلقا با نتایج این تیم همخوانی نداشته و ندارد.

به هر حال امیدواریم فصل آینده با ادغام تیم های ماشین سازی و شهرداری تبریز شاهد تشکیل تیمی یکدست و قدرتمند باشیم که با حمایت هواداران پرشور و با تعصب ماشین سازی و تلاش بازیکنان و کادرفنی اکثرا بومی از کاندیداهای اصلی صعود به رقابت های لیگ برتر بوده و شاهد حضور سومین نماینده استان در لیگ برتر باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :