مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر با بیان اینکه پرونده مربوط به تخلفات موسسه جوانان خیر در محاکم مربوطه در دست رسیدگی است، گفت: اما به دلیل فوت مدیرعامل این موسسه حصول نتیجه قطعی سخت تر شده و بعید به نظر می رسد.

به گزارش تبریزمن، عیسی رضائی یکشنبه شب در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه شاکی پرونده جوانان خیر، بانک مرکزی است، افزود: در حال حاضر برای تعداد ۸۵ نفر از مدیران و مسئولان این موسسه مالی کیفرخواست صادر شده و بررسی آن در دادگستری آذربایجان شرقی ادامه دارد.

وی اضافه کرد: موسسه اعتباری کوثر به جز یک مورد درباره فرد حقیقی کارچاق کن هیچ شکایتی را علیه جوانان خیر نکرده است و بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی، این موسسه متولی رسیدگی به وضعیت جوانان خیر بود که این وظیفه را طی سه سال گذشته به خوبی به انجام رسانده است.

رضائی ، تعهدات مالی موسسه قرض الحسنه جوانان خیر را ۱۹ هزار میلیارد ریال اعلام و اظهار کرد: این میزان تعهد مالی با توجه به وضعیت این موسسه در درازمدت با مشکلات عدیده ای مواجه می شد که موسسه کوثر برای صیانت از سپرده های مردمی وارد میدان شد و به خوبی توانست در این زمینه مدیریت کند تا هیچ فردی از مشتریان آن موسسه با مشکل روبرو نشود.

وی ادامه داد: ادغام موسسه قرض الحسنه جوانان خیر با موسسه اعتباری کوثر در سال ۱۳۹۱ در حالی بدون تنش خاص در چهار استان آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و کردستان صورت گرفت که می توانست به دلیل نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ این مناطق را با بحران های مختلفی مواجه کند.

وی ادامه داد: تمام فعالیت های موسسه مالی قرض الحسنه جوانان خیر که در استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و کردستان فعال بود، پارسال از سوی بانک مرکزی ممنوع اعلام و اختیارات آن به موسسه مالی و اعتباری کوثر واگذار شد.

مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر، مجموع شعبات این موسسه را ۳۵۰ مورد اعلام کرد و گفت: این موسسه در حال حاضر ۵۲۰ هزار نفر سهامدار دارد و اولین موسسه اعتباری کشور است که پس از دو سال از تاسیس توانست به سیستم های بانکی مختلف مجهز شده و خدمات یکپارچه ای به مشتریان خود بدهد.

وی ، مجموع منابع مالی موسسه اعتباری کوثر را شش هزار میلیارد ریال اعلام کرد که بیشتر آن مربوط به آورده های شخصی مشتریان است که از این جهت وضعیت بهتری نسبت به هفت بانک رسمی کشور دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :