مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی گفت: فیش های نجومی معضلی ریشه دار و ناشی از اقتصاد نفتی است.

به گزارش تبریزمن، رضا استاد رحیمی شامگاه چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه بخشدار مرکزی بناب با اشاره به موفقیت های دولت تدبیر و امید در برجام ، آسایش و امنیت حاکم بر کشور را مدیون خون شهدا و تلاش های شبانه روزی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی دانست.

وی با اشاره به این که دولت یازدهم کشور را با ۴۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته است؛ گفت: این در شرایطی است که در دولت های نهم و دهم ۸۰۰ میلیارد دلار نفت به فروش رسیده است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه در زمان شروع بکار دولت یازدهم پنج هزار واحد از ۸ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی استان در طول ۸ سال تعطیل شده بودند، گفت: امروز افرادی دایه مهربان تر از مادر شده اند و دم از تعطیلی واحدهای تولیدی درکشور می زنند در حالیکه تعطیلی واحدهای تولیدی در سایه سیاست های بی خردانه دولت قبلی است.

استادرحیمی همچنین از هزینه کردن وام های موجود در دولت قبلی برای خرید ماشین های لوکس و کالاهای غیرضروری لوکس خبرداد و گفت: دولت برای احیای مجدد واحدهای تولیدی به میلیاردها تومان اعتبار نیازمند است.

وی با بیان به اینکه مسئولان استان آذربایجان شرقی در دولت یازدهم مدیریت این استان را با ۳۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتند؛ اظهارکرد: دولت یازدهم با تلاش های خود در سه سال گذشته توانسته تورم ۴۲ درصدی را به ۱۰ درصد کاهش دهد.

این مدیر دولتی استان خاطرنشان کرد: دولت برای پرداخت یارانه در استان آذربایجان شرقی سالانه ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت می کند در حالی که اعتبارات عمرانی سالانه استان ۲۰۰ میلیارد تومان است .

وی گفت: اگر اعتبار یارانه نقدی صرف تکمیل راه های مواصلاتی استان می شد در زمان حاضر جاده های استان وضعیت خیلی بهتری داشتند.

استاد رحیمی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه بر اقتصاد درونی در کشور گفت: درون زا بودن و عدالت محور بودن به معنای این نیست که پول پخش کنیم بلکه باید در راستای افزایش تولید و صادرات قدم برداریم.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در دولت های نهم و دهم در طول ۸ سال تعداد ۳۳ هزار نفر به آمار بیکاران استان آذربایجان شرقی اضافه شد؛ یادآوری کرد: مدیران باید با تلاش شبانه روزی و دوری جستن از نگاه شخصی به وظایف محوله عمل کرده و نگذارند آسیبی به سرمایه اجتماعی وارد شود.

در این آیین با تقدیر از خدمات اسکندری ، ناصر عباس زاده به عنوان بخشدار جدید مرکزی بناب معرفی شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :