سینما در هفته‌ای که گذشت با خبرهای متنوعی همراه بود؛ از فیلمی که از زیر دست شورای صدور پروانه نمایش و شورای نظارت و ارزشیابی در رفت تا آخرین وضعیت فیلم “فروشنده” اصغر فرهادی در ایران.

به گزارش تبریزمن، سینما در هفته ای که گذشت با خبرهای متنوعی همراه بود؛ از فیلمی که به گفته وزیر ارشاد از زیر دست شورای صدور پروانه نمایش و شورای نظارت و ارزشیابی در رفت تا آخرین وضعیت فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی در ایران.

حق امتیاز فیلم «فروشنده» واگذار شد

فیلم سینمایی «فروشنده» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی که توانست دو جایزه از کن را به خود اختصاص دهد حق امتیاز توزیع فیلم در ایران را به یکی از تهیه‌کنندگان شبکه نمایش خانگی واگذار کرد.

براساس پیگیری‌ها این تهیه‌کننده شبکه نمایش خانگی که چند سالی است در این حوزه فعالیت می‌کند حق امتیاز توزیع ایران فیلم را به مبلغ ۴ میلیارد تومان از تهیه‌کننده فیلم )اصغر فرهادی) خریداری کرد.

بنابراین گزارش، فیلم سینمایی «فروشنده» دوشنبه (۱۷ خرداد) توسط شورای بازبینی پروانه نمایش دیده شد.

یکی از شروط دریافت پروانه نمایش مشخص بودن دفتر پخش فیلم است که تاکنون دفتر پخش فیلم مشخص نشده و به صورت رسمی پروانه نمایش فیلم از سوی وزارت ارشاد صادر نشده است.

حکایت تانک به گل نشسته اى به نام شبکه ماهواره ای (جم)

در پى پخش غیر مجاز آگهى هاى ویدئویى فیلم سینمایى ایستاده در غبار در «شبکه ماهواره اى جم» سازمان هنرى رسانه اى اوج متن ذیل را براى تنویر افکار عمومى منتشر کرد.

متن بیانیه سازمان هنرى رسانه اى اوج به شرح زیر است :

حکایت تانک به گل نشسته اى به نام “جم

ظاهراً کفگیر تولیدات و تبلیغات اتاق فرمان تلویزیونهایى که با پشتوانه مالى بنگاههاى اقتصادى وابسته به اولاد یهودا شروع به فعالیت کرده بودند، به ته دیگ خورده و آنان را در برابر کیفیت تولیدات حرفه اى و هوشمندانه ى جبهه فرهنگى انقلاب اسلامى دچار انفعال و سرگردانى کرده؛ تا جایى که در اقدامى غیر حرفه اى و غیر اخلاقى و بدون کسب اجازه از صاحبان آثار سینمایى جریان مؤمن فرهنگى، با پخش تیزرها و آنونس هاى تولیدات ناب و محبوب این روزها، مفسده هاى اخلاقى و دشمنى شان با نهاد خانواده را در پشت این اقدامات پنهان مى نمایند!

آخرین اقدام تلویزیون جم، پخش مکرر و بدون اجازه ى آگهی هاى تبلیغى فیلم سینمایى «ایستاده در غبار» بوده است.

امرى که مدیر گروه فیلم و سریال سازمان هنرى رسانه اى اوج و تهیه کننده این اثر را هم به واکنش واداشته و با ابراز انزجار از اقدام سخیف و غیرقانونى این شبکه اذعان داشته، شایسته است شبکه هاى منحرف و دشمن ملت ایران بهتر است براى پاک کردن و تطهیر دامان خود از مفسده هاى غیر اخلاقى و آسیب هاى اجتماعی و فرهنگى که به قشرى از خانواده هاى ایرانى رسانده اند، از ابزارها و روشهاى دیگرى بهره بردارى نمایند و پشت آثار ناب و پاک جوانمردان گمنام این سرزمین پنهان نشوند!

وى همچنین ضمن توصیه به این شبکه ها جهت عدم استفاده ى ابزارى از چهره ى محبوب فرماندهان دفاع مقدس و قهرمانان این کهن بوم و بر، تاکید کرد پیگیرى جدى و حقوقی این اقدامات را از طریق اقامه ى دعوى توسط وکلاى بین المللى در دستور کار قرار خواهد داد

توزیع «آسپرین» در شبکه نمایش خانگی از هفته آینده

سریال معمایی «آسپرین» به کارگردانی و تهیه کنندگی فرهاد نجفی از ۲۴ خرداد ماه جاری توزیع می‌شود.

سریال معمایی «آسپرین» آخرین مراحل تصویربرداری و فنی خود را سپری می‌کند. رامین کوشا  نیز موسیقی این سریال را در امریکا می‌سازد. همچنین گروه «کاکو بند» تیتراژ ابتدایی سریال «آسپرین» را می‌سازد.

سریال «آسپرین» از زمستان سال گذشته در مرحله تولید و تصویربرداری قرار دارد و درامی روانشناسانه، معمایی و پرماجرا است. این سریال برای چهار فصل ۱۵ قسمتی طراحی شده است. تصویربرداری قسمتهای پایانی فصل اول در تهران، دماوند، شهرهای ساحلی شمال کشور و چند لوکیشن دیگر آخرین روزهای خود را سپری می‌کند. توزیع سریال آسپرین به عهده موسسه هنرنمای پارسیان خواهد بود.

در خلاصه داستان سریال آمده: تیمی چهارنفره از نخبه‌های علم روانشناسی، مخفیانه‌ای پروژه‌ای تحقیقاتی به نام آسپرین را پیگیری می‌کنند که درباره بیماران مبتلا به فراموشی است، اما نتایج تحقیقات چیزی نیست که آنها انتظارش را می‌شکند. سال‌ها بعد یکی از پزشکان به نام صبوری به تنهایی پروسه تحقیقاتی را ادامه می‌دهد اما با شکست روبرو می‌شود. همه چیز آشفته می‌شود، به ویژه وقتی نیما مردی که در این آزمایشها دچار آسیبهای فراوانی شده، در صدد کشف گذشته خود بر می‌آید ….

بازیگران فصل اول عبارتند از: علیرام نورایی، مجید صالحی، همایون ارشادی، فرخ نعمتی، زیبا بروفه، روناک یونسی، سیما خضرآبادی، سیدمهرداد ضیائی، علی انصاریان، مهدی ماهانی، مهران نائل، هادی دیباجی، بابک نوری، مهدی علیپور، پیام احمدنیا، رضا بادامچی، مهسا باقری، ایزابلا پیکیونی، ارمیا قاسمی، رضا اخلاقی راد، سلمان فرخنده، افشین نخعی، رامتین کیانپور، وحید مهین دوست، علی محمدی، مهدیه نساج، محسن میری، بابک قادری، محمدرضا مقدم، بهروز زهره وند، امید صیاح، رضا یارخلج، فوژان قبادیان، ساناز نیکنام، الهه فرشچی، اندیشه میرسپاهی، مهدی نوروزی، نسیم ملکی، مهرنوش عبدالعلی، امید رستمی، علی گلبهاران و سحر قریشی، سارا خوئینی‌ها….. و (با حضور) هادی کاظمی، شقایق فراهانی. بازیگران خردسال: نادیا نجفی، آرشام طالبی، موگه تمدن نژاد، ایمان قره مادانی، ماهان بالاجاده.

برخی از عوامل اصلی پروژه عبارتند از: سرپرست نگارش: فرهاد نجفی، نویسندگان فیلمنامه: وحید حسن زاده، حمید سلیمی، سمیه تاجیک، دستیاران نویسنده: بهاره رامتین راد، شایان شهابی، مشاور فیلمنامه: مریم بهرامی راد، برنامه ریز و دستیار کارگردان  فاز یک: رضا سخائی، پروین مقدمی، سرپرست گروه برنامه ریزی و کارگردانی فاز دو: مهرداد یزدانی، دستیار دوم کارگردان: فاز اول: وحید حامد حیدری، فاز دوم: سیدمجتبی حسینی، دستیار برنامه ریز: مهدی صداقت، منشی صحنه: پرستو مدانلو، عکاس: سهراب ولدبیگی، دستیار تهیه کننده: علی نجفی، جانشین تولید: حسن اعراب، مدیر تدارکات: رضا دهقان و مشاور رسانه‌ای: هادی داداشی.

تدوین جدیدترین ساخته همایون اسعدیان به پایان رسید

فیلمبرداری «یک روز بخصوص» جدیدترین ساخته همایون اسعدیان ۲۲ اسفند ۹۴ در تهران به پایان رسید و پس از آن مازیار میری کار تدوین این اثر را آغاز کرد.

به تازگی تدوین فیلم به پایان رسیده و به زودی صداگذاری آغاز خواهد شد. اسعدیان «یک روز بخصوص» را پس از چهار سال دوری از سینما سال گذشته کلید زد. این فیلم اثری متفاوت از دیگر ساخته های این کارگردان است.

در خلاصه داستان «یک روز بخصوص» که فیلمی در ژانر اجتماعی است، آمده:حامد باید برای عمل قلب خواهرش دست به یک انتخاب بزند، انتخابی که در آینده مسیرهای متفاوتی را پیش روی او قرار داده است.

 در این فیلم مصطفی زمانی، فرهاد اصلانی،پری ناز ایزد یار، محسن کیایی، شیرین آقا کاشی، شیرین یزدان بخش با معرفی افسانه کمالی، مجتبی پیرزاده، بازیگر خردسال:ایلیا نصر الهی حضور دارند

عوامل تولید این فیلم عبارتند از: تهیه کننده و کارگردان:همایون اسعدیان، نویسندگان: همایون اسعدیان و مجید قیصری، مجری طرح: مازیار میری، مدیر فیلمبرداری:علی قاضی، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: مریم هژیروند، طراح چهرپردازی: مهردادمیرکیانی، طراح صحنه و لباس: کامیاب امین عشایری، صدابرداران: ساسان نخعی، محمود کاشانی، تدوین مازیار میری، دستیار تدوین:رضا گوران، مدیر تولید:مجید کریمی، منشی صحنه: ندا قائدی، دستیار اول فیلمبردار:آرش رمضانی، عکاس: مهدی دلخواسته، مشاور رسانه ای:بیتا موسوی، مدیر تدارکات.سید رسول سید حاتمی.

بازگشت شهاب حسینی با “برادرم خسرو” به سینماها

پخش فیلم سینمایی «بردارم خسرو» اولین ساخته بلند سینمایی احسان بیگلری به تهیه کنندگی سعید ملکان بر عهده فیلمیران است و طبق برنامه ریزی های انجام شده، قرار است این فیلم در اکران دوم عید فطر روی پرده برود.

»بردارم خسرو» در اولین حضور بین المللی خود در بخش «جلوه گاه شرق» جشنواره جهانی فجر به نمایش در آمد.

این فیلم در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هم نامزد سیمرغ بهترین کارگردانی از بخش «نگاه نو» شد.

در «برادرم خسرو» شهاب حسینی بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی فیلم کن، که این روزها با دریافت این جایزه یکی از بزرگترین افتخارات سینمای ایران را رقم زده است به ایفای نقش می پردازد.

در خلاصه داستان «برادرم خسرو» آمده است: خسرو که مبتلا به اختلال دو قطبی است باید مدتی را در خانه برادر بزرگتر خود سپری کند.

در این فیلم ناصر هاشمی، شهاب حسینی، هنگامه قاضیانی، تژاو یونس پور، جواد یحیوی و بیتا فرهی به ایفای نقش می پردازند.

عوامل این فیلم عبارتند از:  کارگردان: احسان بیگلری، نویسنده: احسان بیگلری و پریسا هاشم‌پور، مشاور کارگردان: کیومرث پوراحمد، مدیر فیلمبرداری: محمدرضا جهان پناه، تدوین: مصطفی خرقه پوش، صداگذار: آرش قاسمی، موسیقی: حامد ثابت، مشاور کارگردان: کیومرث پوراحمد، طراح صحنه و لباس: بابک کریمی طاری، صدابردار: مسیح حدپور سراج، طراح گریم: محمد کلاهدوز، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: امیر سیدی، دستیار دوم کارگردان: بهنام راهنمایی، مدیر تولید و مجری طرح: طاهر امانی، منشی صحنه: فائزه گرکانی، عکاس: علی نیک رفتار، مدیر تدارکات، مرتضی کریمی، سرمایه گذاران: مجموعه شهرفرش، محمود مرویان، شهاب حسینی و سعید ملکان، تهیه کننده: سعید ملکان

»پنجاه کیلو آلبالو» از زیر دست شورای نظارت و ارزشیابی در رفته است

جنتی در پاسخ به این سوال که انتظار می رفت اکران فیلم ۵٠ کیلو آلبالو با توجه به حاشیه هایی که داشت متوقف می شد گفت: در سازمان سینمایی شورای صدور پروانه نمایش و شورای نظارت و ارزشیابی فیلم های سینمایی متشکل از افراد فرهیخته وجود دارد که آنها دقیقا آثار سینمایی را مورد بررسی و موشکافی قرار می دهند که به نظرم این فیلم ( ۵٠ کیلو آلبالو) از زیر دست آنها به نوعی در رفته است. و این اتقاق طبیعی است.

وی تصریح کرد: با توجه به ساخت بیش از ٢٠٠ فیلم بلند و مستند در سال ، بدیهی است که من نمی توانم همه آنها را ببینم .

جنتی افزود: موضوع فیلم ۵٠ کیلو آلبالو را نیز بعد از برخی اعتراضات در رسانه ها و توسط برخی افراد مشاهده کردم ، لذا بیان داشتم که این فیلم از لحاظ محتوا مشکل دارد زیرا ما از جهتی در تحکیم خانواده و مقابله با فروپاشی خانواده تلاش می کنیم و این فیلم بر این اساس مغایر با ارزش های اخلاقی است.

وی افزود: از سویی آرایش های غلیظ و الگوسازی های غلط در این فیلم وجود داشت که اگر قبل از صدور مجوز آن را می دیدم اجازه مجوز آن را نمی دادم.

جنتی گفت: بعد از اعتراضات، بنده به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به این فیلم واکنش نشان می دادم ، در غیر این صورت به این معنی بود که من نیز فیلم را تایید کرده ام.

وی درباره فیلم «بارکد» که تیتراژ پایانی آن با صدای یک خواننده زیرزمینی ضبط شده است و همچنین فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی اظهار کرد: من هر دو فیلم را دیده ام و هیچ کدام از آنها از نظر محتوایی ایرادی ندارند اما به تیتراژ آن دقت نکرده ام و آن را پیگیری می کنم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره پخش تیزرهای سینمایی در شبکه های ماهواره ای گفت: پیش از این به تهیه کنندگان فیلم ها اعلام شده بود که نباید تیزرهای خود را در شبکه های ماهواره ای پخش کنند. در گذشته نیز با سرافراز رئیس سابق سازمان صدا و سیما گفتگو کرده بودیم تا تسهیلات مناسبی را برای پخش تیزر فیلم های سینمایی در تلویزیون فراهم کند تا بهانه ای برای پخش این تیزرها در شبکه های ماهواره ای نباشد.

جنتی در پاسخ به این سوال که انتظار می رفت اکران فیلم ۵٠ کیلو آلبالو با توجه به حاشیه هایی که داشت متوقف می شد گفت: در سازمان سینمایی شورای صدور پروانه نمایش و شورای نظارت و ارزشیابی فیلم های سینمایی متشکل از افراد فرهیخته وجود دارد که آنها دقیقا آثار سینمایی را مورد بررسی و موشکافی قرار می دهند که به نظرم این فیلم ( ۵٠ کیلو آلبالو) از زیر دست آنها به نوعی در رفته است. و این اتقاق طبیعی است.

وی تصریح کرد: با توجه به ساخت بیش از ٢٠٠ فیلم بلند و مستند در سال ، بدیهی است که من نمی توانم همه آنها را ببینم .

جنتی افزود: موضوع فیلم ۵٠ کیلو آلبالو را نیز بعد از برخی اعتراضات در رسانه ها و توسط برخی افراد مشاهده کردم ، لذا بیان داشتم که این فیلم از لحاظ محتوا مشکل دارد زیرا ما از جهتی در تحکیم خانواده و مقابله با فروپاشی خانواده تلاش می کنیم و این فیلم بر این اساس مغایر با ارزش های اخلاقی است.

وی افزود: از سویی آرایش های غلیظ و الگوسازی های غلط در این فیلم وجود داشت که اگر قبل از صدور مجوز آن را می دیدم اجازه مجوز آن را نمی دادم.

جنتی گفت: بعد از اعتراضات، بنده به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به این فیلم واکنش نشان می دادم ، در غیر این صورت به این معنی بود که من نیز فیلم را تایید کرده ام.

موافقت پلیس با فعالیت سینماها در ماه مبارک رمضان

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی ناجا در خصوص نحوه فعالیت سینماها در شب های ماه مبارک رمضان گفت: بنا بر درخواست اهالی سینما و سازمان سینمایی وزارت ارشاد، موضوع فعالیت سینماها تا سحر در شب های ماه مبارک رمضان به جز لیالی قدر مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تایید شد.

سخنگوی ناجا اظهار امیدواری کرد: امید است جوانان عزیز ما از موقعیت توامان فعالیت های فرهنگی و فضای معنوی ماه مبارک رمضان ، بیشترین بهره را در تعالی فکری و رفتاری خود و جامعه ببرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :