شمارش معکوس برای از سرگیری دوباره لیگ برتر فوتسال درحالی در بین هواداران و اهالی فوتسال آغاز شده است که هفته چهاردهم لیگ بی تردید تحت تأثیر جدال بزرگ دو مدعی قهرمانی ، مس سونگون و تاسیسات دریایی می باشد.

به گزارش تبریزمن، دو تیم تاسیسات دریایی تهران و مس سونگون از ساعت ۱۶:۰۰ فردا در سالن هندبال شهر تهران در هفته اول نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر، فینال زود هنگام این مسابقات را برگزار خواهند کرد.

هرچند نتیجه دیدار فردای دو تیم مس و تأسیسات در هفته چهاردهم لیگ هیچ تأثیری در جایگاه جدولی دو تیم و حتی سه تیم صدر جدولی نخواهد داشت با این حال پیروزی هر یک از دو تیم تأثیر مستقیمی در یک طرفه شدن یا جذاب تر شدن لیگ در هفته های آینده می تواند داشته باشد.

حساسیت بالای این دیدار در درجه نخست از آنجا ناشی می شود که فاصله ۴ امتیازی دو تیم در صدر جدول، وضعیتی سهل و ممتنع برای دو تیم را ایجاد کرده است چرا که در صورت پیروزی تأسیسات در این دیدار ، فاصله امتیازی دو تیم به ۷ خواهد رسید و این شرایط شانس قهرمانی آسان یاران شمسایی را بالا خواهد برد ؛ از سوی دیگر برد مس باعث کاهش امتیازات دو تیم به حداقل و به همان میزان بالا رفتن هیجان و جذابیت های لیگ در نیم فصل دوم خواهد شد.

از سوی دیگر سه شکست متوالی مسی ها در سه نیم فصل گذشته لیگ برتر ، انگیزه مضاعفی برای پیروزی یاران افضل فراهم ساخته تا این بار با شکست تأسیساتی ها ، علاوه بر گرفتن انتقام این سه شکست ، بردی به شیرینی قهرمانی احتمالی در لیگ امسال به دست آورند.

بدون تردید و قطع به یقین اگرچه دیگر تیم های حاضر در لیگ برتر در آغاز دوباره لیگ تلاش حداکثری خود را برای کسب امتیازات سخت این دور به کار خواهند گرفت با این حال رقیبان مس و تأسیسات در بازی های فردا نیم نگاهی نیز به نتیجه این بازی فینال گونه خواهند داشت ؛ دیداری که می تواند تا حد زیادی و البته روی کاغذ معادلات لیگ در نیم فصل دوم و حتی کل فصل را بر هم بزند.

مس

علی افضل در آستانه دیدار حساس تیم های مس و تأسیسات در هفته چهاردهم لیگ با تأکید بر این که نیم فصل دوم شرایط بازی ها سخت تر و حساس تر از نیم فصل نخست خواهد شد افزود: با علم به این موضوع تمام تلاشمان را در تعطیلات نیم فصل برای ارتقاء سطح آمادگی بدنی بازیکنان و مرور تمرینات و کارهای تاکتیکی تیمی از یک سو و ترمیم و اصلاح نقاط ضعف تیم از سوی دیگر به کار گرفتیم و من از اردوی ۱۰ روزه راضی هستم.

سرمربی تیم فوتسال مس در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری بیش از ۲۰ جلسه تمرینی و نیز دو دیدار دوستانه در اردوی اصفهان را از مهم ترین برنامه های خود و دستیارنش در این اردو اعلام و با ابراز خرسندی از رساندن تیم به سطح بالای آمادگی روحی و روانی تصریح کرد: امیدوارم نتایج و دستاوردهای اصلی این اردو را در دیدارهای نیم فصل دوم تیم ببینیم.

افضل در عین حال تلاش برای کسب موفقیت حداکثری با مس در رقابت های لیگ برتر امسال را اصلی ترین هدف خود اعلام و خاطرنشان کرد: هدف گذاری امسال باشگاه کسب عنوان قهرمانی است و ما تمام تلاشمان را برای تحقق این هدف به کار بسته ایم و در نیم فصل دوم نیز همین روند را تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه خواهیم داد.

حال باید دید این فینال زودرس در پایان به نفع کدام تیم خاتمه می یابد؟ آیا لاله های نارنجی می توانند فاصله خود را قهرمان نیم فصل را به یک کاهش دهند یا شاگردان شمسایی همچنان مقتدرانه خواهند تازید؟


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :