دو جوان ۲۳ و ۳۵ ساله از اهالی روستای بیجند در بخش مرکزی سراب بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش تبریزمن، محمدرضا خندان، از بستگان جوانان جانباخته گفت: این دو از دو شب پیش بر اثر سرما به خانه ای خالی از سکنه پناه برده بودند که بر اثر استفاده نادرست از بخاری و نداشتن فاصله استاندارد لوله بخاری با محل اتصال، جان خود را از دست دادند.
وی افزود: وقتی به محل حادثه رسیدم متوجه شدم که چراغ های خانه روشن است ولی بخار روی شیشه مانع از دید می شد که پس از شکستن شیشه و باز کردن در خانه، با جسد این دو جوان مواجه شدم.
رئیس اداره گاز سراب علت این حادثه را نشت مونوکسید کربن از محل اتصال نامناسب لوله بخاری با دودکش اعلام کرد و گفت: برابر تماس واصله ساعت ۲۰ و ۴۶ دقیقه دیشب با شماره ۱۹۴ این اداره، ماموران این شرکت به محل حادثه اعزام شده و در اولین اقدام جریان گاز را از عملک این منزل قطع کردند.
سعید خوشفکر با اشاره به استفاده ناصحیح از دیگر وسایل گازسوز در این منزل افزود: دودکش آبگرمکن این خانه نیز از نوع لوله فنری و غیر استاندارد بود که علاوه بر این به دودکش ساختمان وصل نشده بود.
وی، وصل دو شیلنگ از یک شیرگاز برای دو وسیله گازسوز و استفاده نکردن از کلاهک استاندارد را از دیگر خطرات استفاده ناصحیح ساکنان این منزل از وسایل گازسوز برشمرد.
شهرستان سراب با دو بخش، ۹ دهستان و ۱۶۳ روستا، بر اساس آخرین سرشماری، ۱۳۲ هزار نفر جمعیت دارد.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :